Žena se nastěhovala do domu plného podivných jevů
adbz.cz » Hobby » Žena nevěřila legendě o prokletém domě a koupila si ho. Dodnes ani vědci nedokážou vysvětlit, co se tehdy uvnitř odehrávalo

Žena nevěřila legendě o prokletém domě a koupila si ho. Dodnes ani vědci nedokážou vysvětlit, co se tehdy uvnitř odehrávalo

Mladá žena se usadila v domě, který sloužil jako vězení pro čarodějnice. Nevěřila pověstem o duchovi, dokud se s ním sama nesetkala.

strasidelny dum
Zdroj fotografie: Depositphotos

Obyvatelé malé vesnice St. Osight v Essexu se vždy obávali dvoupodlažního žlutého domu č. 14 na Colchester Road. Pár, který zde kdysi žil, vyprávěl, že jejich knihy samy létaly z polic, následní nájemníci se nastěhovali a hned poté odešli uprostřed noci a svobodný muž se oběsil, aniž by zanechal vysvětlení. Děsivá historie domu napovídá, že se nejedná pro ideální místo pro život.

Bývalé vězení pro čarodějnice

Od 16. století do začátku 20. století fungovala tato budova jako vězení, kterému se říkalo „klec“. Právě na Colchester Road během lovu čarodějnic v roce 1582 čekalo 13 místních žen na rozsudek, dvě z nich skončily na šibenici. Jednou z nich byla nechvalně známá porodní asistentka Ursula Kemp, která byla obviněna z čarodějnictví a vražd dětí a dospělých.

desivy pribeh
Zdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační snímek

Z nějakého důvodu se však místní dívka Vanessa Mitchell v dospělosti rozhodla dům, který navzdory své poloze a vynikajícímu plánování nikdo nechtěl koupit, zakoupit pro svou budoucí rodinu. Mitchell se přestěhovala do domu se svou kamarádkou a okamžitě se vydaly na prohlídku. V suterénu zůstala vězeňská místnost s dřevěnými dveřmi. Při úklidu našli desítky děsivých starých fotografií a dokumentů, které zanechali bývalí obyvatelé.

Po nastěhování se začaly dít zvláštní věci

Každým dnem se život v domě stával podivnějším. Pod starými koberci našli ním celou kolonii nechutných larev, na okna neustále bily obrovské černé vrány a z pokojů začaly mizet předměty. Instalatér, který měl opravit koupelnu, jednoduše utekl, aniž by začal pracovat. Vanessin přítel, který pomohl opravit vedení, tvrdil, že se ho někdo pokusil shodit ze schodů. Hlavní noční můra začala, když se Kirty nastěhovala se svým přítelem a Vanessa zůstala sama.

Situace začala být neúnosná

Katastrofy se začaly objevovat jedna po druhé: v domě i v jeho paní. Dívka téměř ztratila práci, její duševní stav se zhoršil kvůli pocitům deprese a neustálého strachu, navíc se dozvěděla, že je těhotná s bývalým přítelem. Poté, co několik let žila v domě s malým synem, si Vanessa uvědomila, že to už nevydrží, protože ani s dítětem nebylo všechno v pořádku.

desivi duchove
Zdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační snímek

Aby ochránila sebe a svého syna, dala dům do prodeje, ale nikdo jej kvůli jeho minulosti nechtěl koupit. Teprve v lednu 2020 byla nová realitní kancelář schopna najít kupce pro konkrétní nemovitost. Nový majitel nad příběhy bývalé obyvatelky jen mávnul rukou a dodal, že nevěří v nadpřirozeno ani v duchy.

Zdroj: Jeff Maysh Medium