Nejoriginálnější dekoraci letošních Vánoc vyrobíte ze starých ponožek. Nevyhazujte je, postup je snadný

Nápadů na sváteční dekorace nejenom na Vánoce není nikdy dost. Ale nejkrásnější na pohled bývají ty, které mají jiskru a jedinečný nápad.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedinečnou sváteční dekoraci vytvoříte i z toho, co se vám bez užitku povaluje doma. Není třeba chodit do papírnictví nebo do prodejny výtvarných potřeb a utrácet spoustu peněz. Pokud máte šikovný nápad, stačí vám jen sáhnout do domácích zásob a hned budete mít vše, co potřebujete. A sněhulák z ponožky naplněné rýží je právě takovou nevšední drobností, do které se okamžitě zamilujete.

Sněhulák z ponožky je snadný

Na počátku všeho stojí docela obyčejná ponožka. Měla by být samozřejmě bílá a co nejméně opraná – zkrátka jako padlý sníh. Takže pokud se doma povalují jedináčci, jejichž bratříčky zkonfiskovala pračka, a nebo se jednoduše někam zatoulali, máte jedinečnou příležitost k tomu je využít. A co si k nim ještě připravit?

  • rýži
  • nůžky
  • nit
  • špendlíky
  • knoflíky
  • tenký pruh látky
iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejdříve ponožku rozstřihněte těsně za částí s patou. Díl, který je na obou koncích otevřený, si vezměte do ruky a obraťte naruby. Nakonec jeden z konců zavažte. Ale buďte pečliví, aby později rýže, kterou budete používat k plnění, neskončila všude po stole. Jakmile budete mít hotovo, ponožku opět obraťte – to aby se mohl dovnitř schovat onen nevzhledný uzlík.

Rýže musí být tak akorát

Teď začněte ponožku plnit rýží. Je úplně jedno, jakou si vezmete k ruce, bohatě stačí ta nejlevnější. Rýži nepěchujte a jakmile bude sahat skoro až nahoru, ponožku zavažte. Dejte si záležet, aby se s rýží v ponožce dalo ještě jemně manipulovat, budete ji totiž muset ještě vytvarovat. Za pomoci prstů tak vytvořte sněhulákovi hlavičku a následně vše zajistěte bílou nití. Základní tvar máte hotový, teď už stačí jen nazdobit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak ponožkového sněhuláka obléct

Ze všeho nejdříve mu dejte šálu a to tak, že pod hlavou uvážete kousek látky. Tím zároveň zakryjete nit. Na tělo pak přilepte knoflíky. A co s hlavičkou? Na tu budete potřebovat druhou část ponožky. Ohněte její lem a nasaďte ji tak, aby vytvořila čepici. Pro jistotu ji ještě můžete po stranách připevnit prošitím bílou nití.

A teď už zbývá jen obličej. Použijte na něj různobarevné špendlíky s barevnými hlavičkami – dva modré nebo hnědé budou stačit na oči a o nos se postará ten oranžový nebo růžový. A váš sněhulák je hotový. Lépe mu to však bude slušet ve společnosti stejně vyvedených kamarádů. Jak je dotvořit se můžete inspirovat v následujícím videu.

Vyrobíte si také tyto roztomilé sněhuláčky nebo máte už pro letošní advent nazdobeno?

Inspirujte se návodem na výrobu sněhuláčka z ponožky krok za krokem

Zdroj: Sock Snowman

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články