Přidejte do pračky vlhčený ubrousek. Během jednoho praní zbaví oblečení žmolků, chlupů i vlasů

Pokud chcete chodit čistí a voňaví, nemáte jednoduše na výběr a musíte umět používat pračku. Málokdo ovšem ví, jak jim může vhození vlhčeného ubrousku proces usnadnit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věděli jste, že průměrný člověk stráví praním okolo čtyř hodin týdně? To je celkem dost času na to, aby se něco pokazilo. Pokud ovšem máte hodně tmavého a černého prádla, můžete si celý tento proces velmi ulehčit tím, že si do pračky vhodíte vlhčený ubrousek. To samé platí i v případě, pokud vlastníte nějakého domácího mazlíčka.

Už se nemusíte bát žmolků na oblečení

Ano, přesně to je ten důvod, proč byste měli začít tuto metodu praktikovat. Žmolky na oblečení prostě umí naštvat každého. Představte si, že dáte vyprat několik kilo oblíbených černých kousků a těšíte se, až si je budete moct na sebe čisté obléct. Jenomže otevřete pračku a hned po prvním pohledu dovnitř si uvědomíte, že se nejdříve budete muset několik desítek minut zabývat tím, abyste žmolky z prádla dostali.

iZdroj fotografie: Unsplash

Právě vlhčené ubrousky tomuto problému zabrání. Pomáhají totiž odstranit všemožné žmolky, vlákna, vlasy i chlupy z oblečení již během praní. Jednoduše je začnou do sebe absorbovat a výsledkem bude, že to, co by vám skončilo na prádle se vsákne dovnitř těchto levných a víceúčelových pomocníků. To vám ušetří mnoho času s vybíráním mini částeček a samozřejmě hlavně nervů, jelikož tato činnost se moc v klidu dělat nedá.

Jak to hlavně nepokazit

Všechno má ovšem svá pravidla, stejně jako tento rychlý super trik. Vždy dbejte na to, že do pračky nedáte více jak tři vlhčené ubrousky. V opačném případě by se mohly začít rozpadat, jelikož čeho je moc, toho je příliš. Funguje to tak, že během praní se buben začne otáčet a přesně v tom momentu se začnou mísit se zbytkem prádla.

Během procesu projedou okolo každého kusu a nasáknou do sebe vše, co by na oblečení nemělo zůstat. Dalším pravidlem je, že byste měli pokaždé použít nové vlhčené ubrousky, jinak výsledek nebude stát za to. To ale nejspíš každému stejně došlo, je to docela logické, že chlupaté ubrousky již zpátky nestrčíte.

Věděli jste, že můžete s ubrousky udělat tento trik?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články