Při praní prádla se dá ušetřit. Pomůže metoda „palm trick“

Praní prádla je časově i finančně náročné, tudíž je na místě šetřit. Pokud nemáte dostatek fantazie nebo zkušeností, jak při praní ušetřit, nechte se inspirovat.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Při dnešních cenách elektřiny a vody je nutné šetřit. Ve většině domácností najeli na takzvaný úsporný tarif, což je nutností. Ekonomické a ekologické praní není nemožné, ale musíte mít pod čepicí. Lidé přicházejí s mnoha nápady, jak snížit spotřebu elektřiny a vody. Nesmíte však zapomenout na to, že musí být prádlo správně vyprané. V tomto článku vám představíme užitečný trik.

Praní prádla vás bude opět bavit

Čerstvě vypranému prádlu se prostě nic nevyrovná. Při pohledu na něj se vám rozzáří oči, protože voní a bytem se line krásná vůně. Jenomže jak docílit skvěle vypraného prádla? Vše začíná již před samotným praním. Možná jste to doposud nevěděli, ale správně vyprané oblečení by mělo být do pračky chytře naskládáno. Nemyslete si, že ho do bubnu jen tak naházíte. Poté není výsledek ideální a oděvy jsou pomačkané.

Na množství prádla v bubnu záleží

Chcete-li mít jistotu, že bude prádlo správně vyprané, tak ho do bubnu pračky dobře poskládejte. V žádném případě spotřebič nepřetěžujte a zkontrolujte, kolik volného místa je mezi prádlem a stěnami bubnu pračky. Tento fígl je známý pod pojmem „palm trick“. Ruka by se měla vejít mezi oblečení a stěnu bubnu. Jen tak docílíte úspěchu a nespotřebujete tolik vody.

moderní pračka iZdroj fotografie: Pixabay

Pračka třídy A je nejlepší

Jestliže uvažujete nad tím, že si koupíte nový spotřebič, rozhodněte se pro model třídy A. Tento druh pračky nespotřebuje nadbytek elektrické energie a vody. Věřte, že to poznáte již při prvním vyúčtování za energie. Rozhodně se nejedná o zanedbatelnou položku, protože uspoříte až 50 %. stejné je to také s myčkou na nádobí, sušičkou nebo televizí.

Na co se zaměřit

Energeticky výhodné spotřebiče vám ušetří nemalé peníze. Dokonce nabízejí spoustu inovativních funkcí a pyšní se moderními technologiemi. To vše optimalizuje praní. Zmínit je nutné větší kapacitu bubnu, proto najednou operete mnohem více oblečení. To je výhodné především pro početnější rodiny. Od věci není ani skvělá vodotěsnost a možnost použití zvýšeného přívodu vody.

A jaké triky na praní znáte vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články