Kdo si letos nazdobí okno vánoční tematikou, dostane odměnu 10 000 Kč. Vy jste ještě nezačali? Moc času vám už nezbývá

Že může být vánoční atmosféra nakažlivá, ví už snad každý. Některé domácnosti však mohou za svou výzdobu získat i finanční odměnu.

vánoční výzdoba i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

K Vánocům neodmyslitelně patří kromě cukroví, dárků a stromečku i pořádná výzdoba. Někdo dává přednost skromnější variantě a ozdobí si doma jen pár míst. Jiným domy a okna svítí zářivými světýlky doplněnými nejrůznějšími ornamenty, samolepkami nebo jinými předměty. České Budějovice se podle webu JCTeď rozhodly vánoční atmosféru ještě podpořit a odměnit výzdobu částkou 10 000 Kč.

Soutěž o nejhezčí výzdobu

České Budějovice jsou prvním městem v České republice, které se rozhodlo vyhlásit soutěž o nejlepší vánoční výzdobu balkonu nebo okna. Soutěž s názvem Vánoční město probíhá podle informací na oficiálních stránkách města od 20. listopadu do 24. prosince. Zapojit se mohou všichni, jejichž výzdoba se nachází na území města. Cílem soutěže je zvelebit město a vytvořit v ulicích příjemnou atmosféru.

Soutěží se ve třech kategoriích

Účastníci soutěže mají možnost vyhrát hned ve třech kategoriích. První z nich je Vánoční okno, do kterého se mohou zapojit i ti, kteří se rozhodnou vyzdobit místo okna celý balkon. Další je pak Volná kategorie, do níž spadá cokoliv s vánoční výzdobou, a třetí je Naše ulice – komise bude hodnotit celkový vzhled a estetický dojem vytvořený ze všech domů v ulici. Na konečný výsledek se těší i Karolína B. z Prahy: „V Budějovicích mám babičku, která se rozhodně do soutěže zapojí i s celou ulicí. Těším se na příští návštěvu a jak bude celé město krásně vyzdobené.

okno s výnoční výzdobou iZdroj fotografie: Depositphotos
České Budějovice motivují k vánoční výzdobě. Odměnou je výhra až 10 000 Kč

Kdo bude odměněn

Peněžní odměnu získá prvních pět účastníků, jejichž fotografie s výzdobou se umístí na předních pěti příčkách v žebříčku. Ceny v první a druhé kategorii jsou odstupňovány vzestupně od pátého místa, přičemž nejnižší výhra představuje 2 000 Kč, zatímco nejvyšší 10 000 Kč. V kategorii Naše ulice budou odměněna první tři místa částkami 10 000, 15 000 a 20 000 Kč.

Jak na vánoční výzdobu

Pokud toužíte zútulnit svůj domov vánoční výzdobou, nemusíte za ni nutně utrácet. Velmi snadno si ji totiž můžete vyrobit a do celého procesu zapojit i malé děti. Využít lze nejrůznější materiály a barvy, záleží jen na vaší fantazii. Už dříve jsme doporučovali, jak si snadno vyrobíte dekorace například i z šišek. Ostatně přírodní suroviny jsou na výzdobu nejvhodnější, jak zmiňuje i web TheSpruce. Výrobu vánočních dekorací jsem jako dítě milovala i já. Tak s chutí do toho.

Jak na vánoční výzdobu balkonu

Jak zdobíte svůj domov na Vánoce vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články