Honem se podívejte, jestli nemáte tenhle starý nábytek. Dá se prodat za desítky tisíc korun. Možná jste boháči a ani o tom nevíte

Povaluje se vám na půdě nebo ve sklepě starý nábytek? Nevyhazujte ho! Mohli byste za něj získat nemalé peníze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí má tendence zbavovat se starého a již nevyužitého nábytku. Přitom byste na některých kouscích mohli vydělat pěkné peníze. Máte-li doma starší nábytek, rozhodně se ho nezbavujte. Možná se v něm ukrývá poklad, o kterém nemáte ani tušení.

Starý nábytek nevyhazujte

Určitě i vy máte tu zkušenost, kdy jste starší nábytek odložili někam na půdu nebo do garáže, protože se vám domů buď nehodil, nebo se vám jednoduše vzhledově nelíbil. Někteří takové kousky nábytku bez přemýšlení vyhodí, protože si jimi nechtějí zbytečně zabírat místo.

S některým nábytkem zacházíme jako s lapačem prachu, přitom by nám mohl vydělat pěkné peníze, píše web Domek i Ogródek. Některý nábytek totiž může být v očích sběratelů doslova poklad, za který budou ochotni zaplatit třeba i desítky tisíc korun.

Nemáte na půdě poklady?

Zamyslete se, jestli se u vás na půdě nebo třeba v garáži neukrývá poklad. Co třeba pěkná skříň? Komoda? Stůl nebo židle z minulých časů? Na první pohled možná jen staré kousky, které do dnešního moderního světa tak nějak nezapadají. Podle webu iReceptář vám ale právě tyhle poklady mohou vynést i zajímavé částky.

iZdroj fotografie: Česká televize

I ceny starožitného nábytku ovlivňují módní vlny. Ty se každý rok mění, a co bylo trendy loni, už letos frčet nemusí. Chce to proto být ve střehu a aktivně reagovat na poptávku, protože by se nemusela opakovat. Obecně vyšší hodnotu má nábytek pocházející z dílen vyhlášených výrobců, zmiňuje web Události 24/7.

V kurzu není jen nábytek, ale třeba i mince

Zbavovat byste se neměli nejen starého nábytku, ze kterého se může vyklubat poklad, ale ani dalších předmětů. Podle deníku Blesk si na zajímavé peníze můžete přijít například i za starý porcelán, obrazy, šperky nebo třeba mince. I zdánlivě obyčejné předměty, které bychom považovali za staré, mohou mít ve finále nemalou cenu.

Celá řada starých věcí může mít daleko vyšší hodnotu, než byste třeba předpokládali. Pokud se vám doma na půdě, ve sklepě nebo třeba v útrobách garáže nachází starší předměty, rozhodně se jich nezbavujte a nechte si jejich stáří i cenu posoudit buď v galerii, nebo ve starožitnictví. A pokud doma najdete poklad, neváhejte ho nabídnout v aukci.

Nemáte doma poklad?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články