Na starých krámech z půdy se dají vydělat miliony korun. Prodat se dá skoro všechno. Jen musíte vědět, jak na to

Mnoho lidí skrývá ve své domácnosti starožitné předměty, které mohou mít na trhu obrovskou cenu. Na trhu za ně získáte i miliony korun.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Pokud vyklízíte starý dům po babičce nebo jste se rozhodli pro generální úklid své domácnosti, rozhodně se nezbavujte starých věcí. Ty totiž mohou mít na trhu obrovskou cenu, přičemž někteří sběratelé za ně dokáží zaplatit klidně i vyšší jednotky milionů korun. Velmi dobře se podle serveru Penize prodávají například mince, obrazy, poštovní známky, ale také staré kusy nábytku, zejména křesla a dřevěné stoly. Poklad můžete mít již na dohled.

Ve své domácnosti můžete mít cenné věci 

Podle odborníků se na trhu prodávají zejména předměty nižších hodnot jako knihy, porcelán, dětské známky, poštovní známky a sběratelské mince. Čas od času se na území Česka dokonce objeví vzácný exemplář za stovky tisíc korun, ovšem to se stává zřídka. Jakmile se tedy takový předmět objeví i u vás na půdě či v garáži, rozhodně ho vezměte k odborníkovi na posouzení. Ten určí, zda má skutečně nějakou hodnotu, nebo ho můžete rovnou vyhodit. 

Velmi cenným kouskem se dle serveru Blesk stala například československá známka čtyřkoruny s převráceným přetiskem POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919 na žilkovaném papíru. Ta se během aukce vydražila na neuvěřitelných 9,3 milionu korun (i s aukční provizí). Informace o ceně svého předmětu můžete rovněž najít na internetu, což vám také pomůže nastavit výslednou cenu. Svou roli hraje také jeho stav. 

Staré předměty iZdroj fotografie: S vědomím Freaktography
Na své půdě můžete mít starožitné raritní předměty v hodnotě statisíců korun.

Pozor na vychytralé podvodníky 

Na pozoru byste měli být při prodeji také před podvodníky, kteří se mohou nejprve snažit srazit vaši cenu, načež vydražený předmět nezaplatí. Vždy se proto raději řiďte pokyny odborníka a za žádnou cenu si nenechte mluvit do již nastavené ceny neznámými lidmi. Ať už se však jedná o mince či starý nábytek, můžete si přijít na hezké peníze. 

Co jste našli u sebe doma vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články