S touto výživou budou rostliny růst jako z vody | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Chcete, aby vaše rostliny rostly neuvěřitelným tempem? V tom případě je postříkejte touto podomácku namíchanou výživou

Chcete, aby vaše rostliny rostly neuvěřitelným tempem? V tom případě je postříkejte touto podomácku namíchanou výživou

Každá žena, která má ráda pokojové rostliny, si přeje, aby ty její stále kvetly a vypadaly skvěle. Když vyzkoušíte tuto výživu, nebudete věřit vlastním očím.

postrik na rostliny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Existuje opravdu hodně druhů různých pokojových rostlin, takže někdy může být velice těžké si nějakou vybrat a nedonést jich domů hned několik. Proto taky někdy ženy neví, kam tyto květiny dávat. A nejhorší je, když po nějaké době přestanou kvést a vy nevíte, jak je to možné. Tento problém vás ale už nebude trápit. Když použijete toto výživné hnojivo, proměníte svůj být na překrásnou rozkvetlou zahradu.

Je to opravdu velice jednoduché

Nejdůležitější složkou tohoto hnojiva je obyčejný ricinový olej. Do kyblíku si nalijte litr vody o pokojové teplotě a v ni rozmíchejte lžičku ricinového oleje. Tento roztok nalijte ke kořenům pokojových rostlin a během několika dní uvidíte, co se stane. Rostliny začnou jako zázrakem růst takovým tempem, že se vám tomu ani nebude chtít věřit. Pokud doma nemáte ricinový olej, můžete zkusit ještě jedno účinné a levné hnojivo.

olej misky na stole
Zdroj fotografie: Depositphotos

Hnojivo z cibulových slupek

Na přípravu tohoto hnojiva budete potřebovat pouze cibulové slupky, půl litru vodu a 2 polévkové lžíce sušeného droždí. Cibulové slupky vložte do hrnce a zalijte vodou. Vložte hrnec na sporák a nechte vařit. Poté odstavte ze sporáku a nechte louhovat až do úplného vychladnutí. Teď už jen slijte přes sítko a přidejte 2 polévkové lžíce sušeného droždí. Pořádně tuto směs promíchejte a nechte ji odstát do druhého dne. A teď už je ten správný čas použít ji k zalévání.

cibule a slupka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Konečně rozkvetlé květiny

Důležité je, mít na paměti, že před zaléváním je třeba roztok zředit vodou v poměru 1:1. Tohle pravidlo vždy dodržujte. Tak, a to je vlastně všechno. Teď už jedním z těchto hnojiv můžete zalévat jakoukoli rostlinu a uvidíte, že začne růst i ta, u které už jste to vzdali. Samozřejmě to s přidáváním hnojiva nepřehánějte, všeho moc škodí.

pokojove rostliny kvetinace
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jasně, na trhu existuje velké množství různých hnojiv, jenže většina z nich je plná všelijakých chemikálií, a to může uškodit nejen rostlinám, ale i vám. Proto je lepší, vyrobit si hnojivo doma, protože sami budete nejlépe vědět, co jste do něj přidali. A rostliny vám také poděkují. Hodně štěstí!

Jaké hnojivo na rostliny používáte vy?

Zdroj: The Gardener’s Almanac