Babička vždy využívala vlašské ořechy na 110 procent: Skořápky nikdy nevyhodila, dělala z nich například účinnou pastu na zuby

Skořápky z vlašských ořechů můžete využít mnoha způsoby. Příště je tedy nevyhazujte a zpracujte je dále, třeba jedním z následujících způsobů.

i Zdroj fotografie: Creative Commons
                   

Plody podzimu jsou tak nádherné, chutné a voňavé. Kdykoliv je cítíte, je to jako kdyby vás ovanul závan pohody a útulné atmosféry. Bez jablíček, dýní a vlašských ořechů by to nebyl podzim, i když z těchto dobrůtek můžete připravit lahodné pokrmy v průběhu celého roku. Skořápky z vlašských ořechů můžete však využít i jinak, než je jen vyhodit. Vyzkoušejte trik babiček, ve skořápkách je totiž ukrytý opravdový poklad. 

Vlašské ořechy pro zdraví včetně skořápky

Čím více vlašáků se vám podaří na podzim uskladnit, tím lépe. Při správném skladování vám vydrží až do příští sezóny. Jsou navíc plné vitamínů a zdrojem mastných kyselin. Také obsahují hořčík, železo a draslík. Bývají kaloričtější než jiné druhy ořechů, ale nenechte se odradit. Vlašské ořechy by rozhodně ve vašem jídelníčku chybět neměly. Díky využití skořápek je teď budete mít ještě raději.

Jak používat skořápky z vlašských ořechů

Pokud vám ořešák roste na zahradě, máte vyhráno. Ořechů si nasbíráte tolik, kolik jen budete chtít. Pokud budete ořechy kupovat, poohlédněte se po nevyloupaných. Stojí méně a skořápku navíc doma ještě využijete.

Výživa a barva pro vlasy

K přípravě výživné vlasové kosmetiky vám postačí 10 důkladně vyčištěných skořápek. Jednoduše je vložíte do hrnce a zalejete vodou tak, aby byly ponořené. Vodu v hrnci přiveďte k varu a následně vařte ještě po dobu 20 minut. Odvar ze skořápek nechte vychladnout, a poté ho přelijte do lahvičky. Na své vlasy můžete přípravek aplikovat po každém umytí vlasů. Hřívu tím nejen vyživíte, ale ještě jí dodáte měděné barvy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zubní pasta z ořechových skořápek

Odvar ze skořápek můžete mimo vlasů použít i k čištění zubů. Stačí kartáček do přípravku na chvíli namočit a následně zuby s kartáčkem čistit alespoň 5 minut ráno i večer. Díky tomuto odvaru se můžete spolehlivě a šetrně zbavit zubního kamene. 

Skořápky z ořechů pro lepší imunitu

Skořápky z ořechů můžete rozemlít a smíchat se svým oblíbeným medem. Výslednou směsí tak podpoříte vlastní imunitu. Poměr medu a prášku z ořechových skořápek by měl být v poměru 1:1. Do směsi poté přidejte přibližně 10 kapek glycerinu a pořádně promíchejte. Následně užívejte jednu polévkovou lžíci této směsi 3–4x denně. Tento velmi jednoduchý recept výborně prospěje vašemu zdraví.

Jak využíváte skořápky z vlašských ořechů vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj z červené řepy sníží krevní tlak a dodá tělu potřebné vitamíny
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Průlom v moderní medicíně: Doktoři nahradili část čelisti chlapce kouskem jeho nohy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství