Nekonečné možnosti využití potravinářské fólie: V zimě ušetří za vytápění, poslouží jako past, ale ocení ji i kutilové

Velká část lidí má potravinářskou fólii doma, ale jen malá část z nich ji umí využívat k různým účelům. Všechny tyto triky můžete doma vyzkoušet i vy.

potravinářská folie i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Potravinářská fólie není nijak drahá a lidé ji mají většinou doma uschovanou na balení potravin nebo svačin pro děti do školy. Někteří lidé ji mají doma dokonce velice dlouho a její spotřeba není v domácnostech nijak velká. Možná je to způsobeno i tím, že lidé ji neumí používat a nevědí o tom, že v životě existuje hodně triků s potravinářskou fólií, které mohou usnadnit práci nebo ušetřit peníze.

Zachraňte květiny před uvadnutím

Občas se vám může stát, že na procházce venku nebo v práci dostanete květiny, které momentálně nemůžete dát do vázy s vodou. Abyste je ale mohli zachránit a nedonesli jste si domů již uvadlou kytici, použijte potravinářskou fólii. Namočte si nejprve kousek papírové utěrky nebo hadříku do vody a poté obalte stonky. Nakonec stonky obalte ještě do potravinářské fólie, která zajistí, že nebudou kapat kapky a květiny budou mít alespoň trochu závlahy.

Banány vám mohou vydržet déle čerstvé

Každého člověka pravděpodobně naštve, pokud si domů donese čerstvé ovoce, ale ono do druhého dne začne hnědnout. Jestliže byste rádi udrželi své potraviny, a primárně ovoce déle čerstvé, můžete to udělat s pomocí potravinářské fólie. Zabalte konec banánu do potravinářské fólie a potravina si tak déle uchová svou čerstvost. Díky tomu jej budete moci skladovat mnohem déle a nebudete jej muset vyhazovat, protože se již zkazil.

iZdroj fotografie: Pixabay

Past na octomilky

Z jakékoliv sklenice, papírového kelímku na kávu nebo z hrnku můžete vytvořit past na octomilky. K tomu budete potřebovat nějakou nádobu, do níž nakrájíte ovoce nebo nalijete trochu octu. Přes sklenici poté přetáhněte potravinářskou fólii a připevněte gumičkou. Do fólie nezapomeňte udělat několik dírek, kterými dovnitř naletí otravný hmyz, ale už se nedostane ven.

Ze štětce nemusíte vymývat barvu

To, že ze štětce nemusíte vymývat barvu, platí jen v případě, že štětec budete potřebovat ještě ten den nebo další. Abyste v něm uchovali čerstvou barvu a do druhého dne nezaschla, obalte štětec potravinovou fólií. Díky tomu nemusíte zbytečně vymývat barvu, ale druhý den můžete rovnou pokračovat v práci.

Izolace na okna

V současné době jdou ceny energií stále nahoru a lidé se snaží narychlo zateplovat své domovy, aby nemuseli tolik topit. Pokud jste si nestihli zaizolovat dům, seřídit okna nebo vymyslet lepší izolaci v místnostech, naučte se, že vám může pomoci i potravinová fólie. Pokud ucítíte, že vám táhne domů chlad a vítr skrze okna, natlačte do mezer potravinovou fólii. Ta se dočasně postará o izolaci.

Plastová okna- změna nastavení na letní režim iZdroj fotografie: Depositphotos

Ochraňte ruce před mozoly

Někteří lidé mají problém s tím, že když jdou pracovat s nářadím, mají poté na rukou mozoly. Jestliže se to často týká i vás a už vás nebaví mít bolavé otlaky, vyzkoušejte si trik s potravinovou fólií. Obmotejte jí předměty, s nimiž budete pracovat, a poté budou vaše ruce více chráněné. Tato levná ochrana rukou bude fungovat na jakémkoliv přístroji. Vyzkoušet ji můžete i na sekačce, která také dělá mozoly na rukou při zdlouhavém sekání.

Potravinovou fólii dejte na masku

Ženy čas od času nebo pravidelně používají masky na obličej, které jim pomáhají s hydratací, čistí pleť nebo mají jiné funkce. Ať už jste žena nebo muž a rádi si dáváte masky na obličej, zkuste na ně přiložit ještě potravinovou fólii. Díky tomuto triku bude maska lépe účinkovat a látky se do pokožky vstřebají ještě lépe. Jestliže máte hodně trpělivosti, můžete si na fólii vystříhat i nos, oči nebo pusu.

Jaké další triky, které jdou dělat s potravinářskou fólií, znáte?

Zdroj: OneGoodThing
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články