Nakupovat všude až o třetinu levněji? Jde to, pokud se vyhnete nekalým praktikám supermarketů, kterými vás okrádají o peníze

Praktické rady, jak nakoupit všechno potřebné, ale zároveň ušetřit a nezaplatit tak velké částky za každý nákup.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mezi výdaje, kterým se v životě prostě nejde vyhnout, rozhodně patří nákupy potravin. Jenže tohle moc dobře vědí i prodejci, takže existuje celá řada pastí, kvůli kterým můžete za běžné nákupy utratit podstatně větší částky, než by bylo doopravdy nutné. Pro všechny, kteří chtějí mít své výdaje za potraviny plně pod kontrolou a zaplatit menší částky, se budou hodit následující praktické tipy a rady.

Špatný nákupní systém a neznalost běžných cen

Když se pustíte do nákupu potravin, je dobré začínat ovocem, zeleninou a pečivem. Cena je v tomto případě většinou nižší, ale jde o potraviny s velkým objemem. V praxi tak zaplníte víceméně celý košík a zůstane už jenom méně místa na drahé a většinou i nezdravé potraviny. Správný způsob nakupování tak může za každý nákup ušetřit stovky korun.

iZdroj fotografie: Canva

Druhým způsobem, kdy utrácíte zbytečně více, je nákup za nevýhodné akce. Obchodníci se totiž samozřejmě snaží prodat všechno zboží, takže lákají na skvělé cenové nabídky a slevy. Jenže pokud nemáte přehled v tom, kolik která potravina běžně stojí, snadno se stane, že podlehnete tlaku a koupíte si danou potravinu za zbytečně vysokou cenu.

Neberete v úvahu velikost balení a vybíráte drahé značky

Při nákupu potravin je důležité sledovat také velikost jednotlivého balení. Běžně totiž můžete za výhodnější cenu nakoupit potraviny zabalené po více kusech. Na druhou stranu si však dejte pozor, ať máte pro celé množství to správné využití a dokážete nákup včas zužitkovat. V opačném případě by se totiž opět jednalo o zbytečné zdražení.

iZdroj fotografie: Canva

Dalším zajímavým tipem, jak při nákupu potravin více ušetřit, je výběr značek přímo od daného obchodu. Jejich kvalita bývá víceméně stejná se zbytkem nabídky, ale hlavní předností je především nižší cena. Pravidelným nákupem potravin od těchto levnějších značek opět ušetříte. Nebojte se ani zkoušet nové produkty, které opět mohou být levnější a nabídnou ozvláštnění pro vaše vaření.

Zdroj: Tips Make

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články