Zvětšete svoji úrodu s tímto stimulátorem růstu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Revoluční stimulátor růstu „udělej si sám“: Až ho jednou vyzkoušíte, budete litovat, že jste ho neobjevili dřív

Revoluční stimulátor růstu „udělej si sám“: Až ho jednou vyzkoušíte, budete litovat, že jste ho neobjevili dřív

Existují různé způsoby, jak znásobit svou úrodu. Pomoct vám k tomu může i stimulátor růstu. Jeho příprava je jednoduchá a zvládne ji každý.

krajene aloe vera
Zdroj fotografie: iStock

Občas každý zahradník sáhne po různých stimulátorech růstu rostlin. Některé rostliny jsou tak rozmarné, že bez péče a živin navíc prostě neporostou. Takový stimulátor můžete běžně koupit ve specializovaných obchodech. Často pak ale vyvstává otázka, zda takové přípravky opravdu fungují a jestli nejsou rizikem pro lidské zdraví. V každém případě je vždy lepší vyrobit si vlastní, protože přesně víte, co do něj dáváte. Potřebovat k tomu budete jen pár surovin.

Aloe vera a voda

Připravte si zavařovací sklenici. Do ní nalijte 250 ml teplé vody, přidejte 1 polévkovou lžíci šťávy z aloe vera a důkladně promíchejte. Víko pořádně uzavřete a nechte sklenici týden odstát na tmavém místě. Po týdnu směs přelijte do kyblíku a nařeďte převařenou vodou tak, abyste dosáhli celkem 5 litrů roztoku. Cibulky rostlin namáčejte do této směsi na 1–12 hodin a řízky na 4–6 hodin. Cibulky ani řízky není třeba předem umývat.  

Med a teplá voda

Připravte si kyblík nebo větší misku, aby se vám cibulky nebo řízky dobře namáčely, a nalejte do ní 0,5 l teplé vody. Přidejte půl čajové lžičky medu a pořádně zamíchejte. Do této směsi vložte cibulky a nechte namočené po dobu 12 hodin a řízky po dobu 4–6 hodin.

Listy aloe vera

Rozmixujte v mixéru listy aloe vera. Směs můžete přelít do větší misky a zalejte vodou tak, aby byla celá rozmixovaná směs pod vodou. Nechte 13 hodin louhovat. Semena před výsadbou namočte na 12 hodin do připraveného roztoku, pak je vytáhněte a usušte. Tento roztok urychlí následné klíčení a vaše úroda bude velká a velmi chutná.

sklenice s medem
Zdroj fotografie: Piqsels

Vaječný bílek pro pokojové rostliny

Abyste urychlili růst pokojových rostlin, pomůže vám k tomu bílek. Stačí pouze do zavařovací sklenice nalít 200 ml teplé vody a rozmíchat v ní 2 bílky. Směs nechte louhovat týden. Následně připravený roztok nařeďte vodou v poměru 1:10 a můžete s ním rostliny zalít. Ty vám po tak vydatné zálivce doslova ožijí před očima. Při přípravě myslete na to, že vaječný nálev příliš nevoní, takže jej připravujte na dobře větraném místě.

Jaký stimulátor růstu pro vaše rostliny používáte vy?

Inspirace řízkovací speciál

Zdroj: Bhg