I svíčka za pár korun vydrží hořet 24 hodin. Stačí ji ponořit do oleje a přidat špetku soli

Pokud máte rádi romantiku při svíčkách, nebo vás trápí časté výpadky proudu, tak recept na dlouho hořící svíčku je přesně pro vás.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kdo si rád dá vanu při hořících svíčkách, nebo pro své milé a přátelé dělá večeři s atmosférou, ten určitě ocení recept na prosloužení životnosti svíčky. Nebude se muset celý večer starat o vyhořelé knoty a jejich opětovné zapálení. Trik je překvapivě jednoduchý s použitím minima základních surovin, které má většinou každý doma ve spíži. Pustě se směle do toho a odstávka elektřina už vás příště nepřekvapí.   

Jak vyrobit dlouho hořící svíčku

Obyčejná 30 cm dlouhá vosková svíčka koupená v obchodě je schopná hořet max. jednu hodiny, parafinová pak alespoň tři hodiny. V případě odstávky elektřiny, která může trvat i několik hodiny je tedy spotřeba svíček opravdu vysoká. Jednoduchý recept jak životnost svíčky prodloužit tak stojí za vyzkoušení. Neutratíte ani halíř navíc a na problémy s elektrikou jste dokonale připraveni. S tímto trikem i nejlevnější svíčka vydrží hořet i celých 24 hodin.  

K výrobě dlouho hořící svíčky bude potřebovat několik věcí. K základní výbavě patří parafinová a vosková svíčka, špetka soli a také malá sklenice. Dále bude nejlepší rafinovaný olej bez chuti a zápachu a hodit se bude také ostrý nůž. Rostlinný olej nejen prodlouží životnost vaší svíčky, ale poslouží také jako zvětšovací čočka. Úchvatné je proto nechat svíčku poblíž zrcadel a skel, což vytvoří zvláštní efekt a bude to vypadat, že je v místnosti mnohem více světla než z obyčejné svíčky. 

Romantická atmosféra s vykřičníkem 

Z nejlevnějších svíček si tak můžete vyrobit dlouho hořící svíčky za pár minut. Nejprve ponořte voskovou svíčku do skleněné nádoby a seřízněte ji na vhodnou délku. Na dno sklenice kápněte trochu rozpuštěného parafinu a přilepte tím odříznutou voskovou svíčku. Do sklenice pak nalijte rostlinný olej a špetku soli. Sůl by měla z oleje odstranit přebytečnou vlhkost, pokud tam nějaká je. Vaše nová dlouhotrvající svíčka je hotová a připravená k akci.  

romantická svíčka iZdroj fotografie: Pexels

Svíček si takovým způsobem můžete vyrobit nepočítaně a vytvořit tak kouzelnou atmosféru plnou romantiky, nebo si prostě jen posvítit, když bude potřeba. Ovšem dejte si velký pozor na umístění svíčky v blízkosti záclon a hořlavých látek. Oheň se pak šíří velmi rychle a neštěstí je na světě. Svíčky by neměli hořet ani když spíte, nebo se ke spánku chystáte. Zkrátka nejistější je mít hořící svírku raději stále pod dohledem. Nikdy nevíte co vše by se mohlo stát.  

Jaké používáte nejraději svíčky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Ve 24 letech se provdala za muže, který je o 13 let starší než její dědeček. Jsou šťastní a připravení založit rodinu
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat