Použijte vlhčené ubrousky při praní, ušetří to spoustu peněz, času a úsilí. Prádlo bude jako nové

Praní prádla zabere docela dost času, ale existuje trik, díky kterému si práci ještě usnadníte. Díky tomu nebudete muset složitě odstraňovat vlákna, vlasy nebo i chlupy z oblečení.

i Zdroj fotografie : Pixabay
                   

Každý týden strávíte i několik hodin praním, i když moderní pračky udělají většinu práce za vás, můžete praní ještě zefektivnit. Ušetříte spoustu času, díky jednoduchému triku s vlhčenými ubrousky. Pokud máte domácí mazlíčky a spoustu tmavého oblečení určitě tento trik oceníte. Výsledek předčí vaše očekávání a už nikdy nebudete chtít prát bez vlhčených ubrousků.

Už žádné žmolky na šatech

Vlhčené ubrousky odstraní z oblečení vlákna, vlasy a zvířecí chlupy. I drobné nečistoty skončí na vlhčeném ubrousku a vaše prádlo bude vypadat čistěji. Z vypraného oblečení už nebudete muset složitě odstraňovat vlasy a žmolky.

iZdroj fotografie : Pexels

Jak na to

Do pračky vložíte 3 vlhčené ubrousky. Při praní se ubrousky mísí s oblečením a odstraňují vlákna, vlasy i chlupy. Na každé praní je nutné použít nové vlhčené ubrousky, nikdy nepoužívejte jedny a ty samé dokola, ztrácí svojí funkci.

Jaké ubrousky jsou vhodné?

Ubrousky by měli být dostatečně silné. Dejte pozor abyste při koupi vybrali klasické ubrousky vyrobené z celulózy, polypropylenu nebo bavlny. Na trhu se objevují i vlhčené ubrousky z papíru a jiných materiálů, ty by se vám v pračce mohli rozpustit nebo udělat cucky na oblečení.

iZdroj fotografie : Unspalsh

Papír a textil nefungují

Nezkoušejte vyměnit ubrousek za papírový kapesník nebo kus látky, vždy použijte pouze vlhčené ubrousky z obchodu. Papírový kapesník se rozpustí a nadělá víc škody než užitku a textil neshromažďuje nečistoty, takže neplní vlastně žádnou funkci.

Bez vůně

Pokud nechcete aby oblečení vonělo stejně jako vlhčené ubrousky, použijte antibakteriální nebo ty neparfemované. Pokud máte po ruce jen ty vonné, můžete je opláchnou ve vodě a parfém z nich vymýt.

Praní s vlhčenými ubrousky je zábava, v obchodě zakoupíte různé druhy a vůně ubrousků, výběr je veliký a je jen na vás jestli zvolíte ty neparfemované, nebo si vyberete vůni, která se vám líbí a prádlo bude vonět po něm.

Zdroj: Simple Most

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články