Víme, jak odemknout nákupní vozík bez žetonu a mince. Zvládne to úplně každý

Vozík si snadno odemknete i bez toho, abyste do něj museli vkládat žeton nebo minci. Znát tento jednoduchý trik se vám při nákupech zaručeně vyplatí.

i Zdroj fotografie: Triplec85/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Bez nákupního košíku se většina nakupujících v obchodě neobejde. Zvlášť v případě, že se chystají nakoupit větší objem zboží. Celou situaci však může zkomplikovat skutečnost, že vám v peněžence došly drobné nebo jste si s sebou zapomněli vzít žeton. Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak si s tímto problémem poradit. Za pár vteřin tak máte nákupní vozík volný a můžete vyrazit mezi regály.

Proč se vozíky zamykají

I když to na první pohled nemusí být zřejmé, zamykání nákupních vozíků má svůj význam. Hlavními důvody, proč se vozíky před supermarkety zamykají, je bezpečnost a ochrana majetku. Všechny nákupní prostředky, které jsou pod přístřeškem uschované, jsou tak zajištěné proti krádeži, vandalismu, ale i poškození z důvodu silného větru. Díky silnému řetězu se téměř nehnou z místa. Navíc mají zákazníci důvod vracet je zpět na místo a nenechávat je volně po celém parkovišti nebo na chodnících.

Nákupní chyby, kvůli kterým peněženka trpí: Pozor na váhy ovoce, minimální trvanlivost a vzorky zdarma

Jak vozík odemknout bez mince a žetonu

Nejspíš každému se stalo, že se dostal až k nákupnímu vozíku a zjistil, že po ruce nemá nic, čím by jej z řetězu uvolnil. Naštěstí lze k tomuto účelu využít obyčejný klíč, který má u sebe snad každý. Jediné, co pro to musíte udělat, je vsunout jej šikovně do otvoru pro minci a zatlačit na mechanismus, který řetěz z vnitřního zámku uvolní. Nejlépe vám podle webu Nápady-Návody poslouží kulatý klíč, který se do otvoru snadno vleze.

nákupní vozík iZdroj fotografie: Freepik
Nákupní vozík snadno odemknete i bez mince nebo žetonu – pomůže kulatý klíč

Další způsoby, jak odemknout vozík

Abyste řetěz, který nákupní vozík poutá ke zbytku řady snadno a spolehlivě uvolnili, můžete bez obav využít jakýkoliv drobný předmět dostatečně dlouhý, aby se do mechanismu dostal, a silný tak, že jím dokážete zacvaknutý řetěz uvolnit. Kromě klíčů lze využít také štítek z klíčenky nebo dokonce věrnostní kartu. I mě věrnostní karta už nejednou zachránila. Při nákupu se také rozhodně vyplatí znát všechny vychytávky, které nákupní vozík poskytuje, na adbz jsme o nich už psali.

Vyrobte si speciální mechanismus

Podle webu InStory si lze také doma vyrobit nástroj, se kterým si při odemykání nákupních vozíků snadno poradíte. Stačí si údajně vyrobit tenký obdélník o šířce 2 cm a libovolné délce, aby vám do mechanismu celý nezajel, ale mohli jste jej snadno vyjmout. Za druhý konec si jej pak můžete připevnit ke svazku klíčů, jak doporučuje i naše čtenářka Alžběta P. z Kolína: „Manžel mi vyrobil takový otvírák na vozíky v obchodě. Mám ho na klíčích a jeho použití je stejné, jako bych do něj dávala minci nebo žeton.“

Jak odemykáte nákupní vozík bez mince nebo žetonu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články