Brambory se uvaří dvakrát rychleji. Fígl je v použití másla

Bez brambor si někteří z nás neumí představit správně připravený oběd. Jsou zkrátka velmi oblíbené a jejich příprava opravdu jednoduchá.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Všichni už netrpělivě čekají, až se dovaří brambory a oni se budou moci pustit do jídla. Většinou stačí dvacet minut, ale jak dlouho se budou nakonec brambory skutečně vařit, záleží například na jejich odrůdě či velikosti. Svou roli hraje v tomto případě mnoho faktorů. Jak je tedy možné vaření brambor urychlit, abyste už nikdy nemuseli čekat? Vyzkoušejte několik jednoduchých triků a uvaří se až dvakrát rychleji.

Čím větší kusy brambor, tím déle se vaří 

Nejdéle se samozřejmě vaří brambory ve slupce, protože jak známo, čím větší kusy brambor, tím déle se vaří. Urychlit jejich vaření můžete, když do každé brambory uděláte vidličkou dírku. Brambora ve slupce tak bude uvařená mnohem rychleji, a navíc je to jednoduchý způsob, jak zabránit jejich popraskání. Vyzkoušejte a uvidíte, že budete nadšeni.

iZdroj fotografie: Pexels

Když budete brambory krájet na menší kousky, dáte si s přípravou sice trochu více práce, ale uvařené budou opravdu o něco rychleji. Avšak ještě efektivnější je zalít je rovnou horkou vodou a při vaření pak do hrnce přidat trochu másla, které bramborám dodá i jedinečnou chuť a vůni. Měkké a připravené k jídlu pak budou opravdu během několika minut.  

Vyzkoušejte brambory vařené v mikrovlnné troubě 

Brambory můžete vařit také v mikrovlnné troubě. Jednoduše dejte umyté a vidličkou propíchnuté brambory do mikrovlnky a nastavte ji na nejvyšší výkon. Brambory v mikrovlnce vařte zhruba 4–5 minut, uvidíte, že budou hned měkké, a budete je tak moci ihned podávat. Dejte si pozor na nádobu, ve které brambory v mikrovlnné troubě vaříte. Nepoužívejte plastové ani kovové nádobí. Mohli byste nejen poškodit vaši mikrovlnou troubu, ale také vážně poškodit své zdraví.

Brambory jsou oblíbenou přílohou k řadě jídel v mnoha domácnostech. Vyzkoušejte několik tipů a urychlete tak jejich vaření. Uvidíte, že už brambory nebudete chtít vařit jinak. Nezapomeňte se o triky na rychlé vaření podělit také se členy rodiny nebo s přáteli.  

Jak vaříte brambory vy?

Zdroj: Smakosze
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články