Uvolnění odpadu bez chemie: Stačí 1 PET lahev

Častým problémem mnoha domácností je ucpaný odtok dřezu, umyvadla nebo vany. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak jej opět zprůchodnit i bez použití chemie.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Při běžném umývání v domácnosti dochází při odtoku vody taky ke splachování vlasů, nečistot i zbytků jídel. Ty se však mohou v odtokové trubici hromadit a tento poměrně malý prostor brzy ucpat. Díky tomuto jednoduchému triku však odtok dokážete vyčistit, aniž byste na tuto práci museli volat instalatéra. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je jedna plastová láhev.

Jak poznat, že je odtok ucpaný

Nejčastějšími a zároveň prvotními příznaky tohoto problému je pomalé odtékání vody. Jakmile si všimnete, že voda ze dřezu nebo umyvadla odtéká příliš pomalu, vypovídá to o zanesení odpadových trubek. Dalším častým příznakem je velmi nepříjemný zápach, který se z trubek line a zamořuje postupně celou domácnost. V tuto chvíli byste měli co nejdříve začít jednat a odtok od všech nečistot důkladně vyčistit, než dojde k jeho poškození.

Jak snadno odtok vyčistit

Abyste odpadní potrubí opět zprůchodnili a zbavili zanesené špíny, připravte si plastovou láhev, kterou do půlky objemu naplníte vodou, a malý hadřík. Nejprve dřez nebo umyvadlo naplňte přibližně do poloviny vodou. Pomocí hadříku ucpěte odtok, aby voda nemohla odtékat. Ve chvíli, kdy máte hotovo, přichází na řadu plastová láhev.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tu napřed odšroubujte a jednoduše její hrdlo přiložte co nejblíže k ucpanému odtoku. Nakonec posuňte hadřík na stranu a co nejrychleji vší silou láhev zmáčkněte, aby voda prorazila zátaras z nečistot. Celý postup několikrát opakujte, dokud voda ze dřezu nezačne opět dobře odtékat. Finální dočištění můžete provést tak, že do odtoku nalejete horkou vodu, která trubky vyčistí i od posledních zbytků špíny.

Další způsoby, jak zprůchodnit odtok

Čištění ucpaného odtoku velmi snadno provedete také pomocí surovin z vaší kuchyně. Nahradíte tím nebezpečné chemikálie a ušetříte spoustu času. Stačí jen do odtoku nasypat čtyři polévkové lžíce jedlé sody, zalít to dvěma sklenkami octu a nechat směs působit po dobu pěti minut. Nakonec to celé zalijte litrem horké vody a spláchněte všechny nečistoty. Voda bude moci opět normálně odtékat a zbavíte se i nepříjemného zápachu.

Jak čistíte ucpaný odpad vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články