Vyzkoušeli jsme: Aviváž zlikviduje prach na celých 7 dní. Na nábytku vytvoří odpuzující vrstvu

Utírání prachu na nábytku, spotřebičích a okenních parapetech je jako boj s větrnými mlýny. Úlomky nečistot jsou všudypřítomné a lze se jich zbavit jen jediným úmorným způsobem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Uklízení nepatří k oblíbeným domácím pracem, nicméně je nezbytné. V hygienicky čisté a voňavé místnosti se cítíme lépe a také se nám dobře pracuje. Pokud se však jedná o utírání prachu, je to katastrofa. Když už si myslíte, že jsou mikroskopické částečky fuč, další den se všude objeví.

Nejlepší spojenec prachu je slunce

Po náročném úklidu si dáte šlofíka a sednete si na pohovku k televizi. Jenomže vás čeká šok. Jakmile vysvitne sluníčko a opře se oken, prach okamžitě spatříte. Nejhorší na tom je, že se prach vyskytuje i na těžko dostupných místech nebo v prostoru, kde nejde běžně vidět. A to je také problém. Když tato místečka zapomenete otřít, prach se šíří všude po místnosti a úklid byl vlastně zbytečný.

Tato metoda vám ušetří spoustu času

Nesvádějte každodenní boj s prachem a vyzkoušejte trik, k němuž vám postačí dvě obyčejné ingredience. Naši redaktoři tomu také zprvu nevěřili, proto se rozhodli nevšední techniku aplikovat. Jaké překvapení je čekalo, když prach na dlouhý čas zmizel. Ať už tomu budete věřit, či ne, prach se na stolech, skříňkách a obrazovkách počítačů objevil až za 7 dní. To znamená, že se z místnosti na celý týden vytratil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nic složitého v triku nehledejte

Pokud si chcete odpočinout od utírání prachu na týden a více, dodržujte tento postup. K vychytávce vám postačí jen dvě věci, které najdete doma. Nejprve si připravte lahvičku s rozprašovačem a do ní nalijte trochu aviváže s vodou. Touto směsí otřete místa postižená prachem a úklid si užívejte. Nejenže tato metoda funguje, jako bonus vám to bude ve všech interiérech krásně vonět. Přestanete být otroky uklízení a zbude vám více času na partnera a děti.

Aviváž prach zákonitě odpuzuje

Možná by vás zajímalo, proč přestane prach na nábytku ulpívat. Odpověď je vlastně úplně jednoduchá. Aviváž vytvoří na povrchu ochranný film, který funguje obdobně i při praní prádla. Místa ošetřená směsí aviváže a vody budou jakoby voskovitá a prach se jim proto obloukem vyhne.

@vicolsfamilyhouse Dust dust no more 😜#cleaninghack#cleantok#clean#hack#dustnomore #dustinghack #hacksoflife #houseoftiktok #cleaninghacks @vicolsfamilyhouse ♬ Paris – 斌杨Remix

Jak často se trápíte s utírám prachu vy?

Zdroj: Bors
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články