Češi tuto chybu dělají často: Kdo se neponaučí, pokaždé vytáhne z myčky neumyté nádobí

Poskládat správně nádobí do myčky může být oříšek. Někdy stačí jeden špatně založený kousek a můžete myčku zapínat znovu.

i Zdroj fotografie: Edward Nelson / Creative Commons / CC BY
                   

Abyste dosáhli dokonale umytého nádobí, nestačí pouze koupit kvalitní mycí tablety do myčky, vložit je do zásobníku a čekat, že se veškerá práce udělá sama. Nejdůležitějším faktorem ovlivňující kvalitu mytí špinavého nádobí je to, jak nádobí do přihrádek myčky poskládáte. Největší problémy uvnitř myčky často způsobují prkénka, který jsou špatně umístěná. Díky nim se tableta zcela nerozpustí a velká část nádobí zůstane i po skončení mycího programu špinavá. 

Je vůbec vhodné prkénka v myčce umývat

Pokud váháte, zda prkénko vůbec do myčky vložit, zaměřte se na materiál, z kterého je vyrobené. Pokud je vyrobený z plastu, nemusíte ani váhat. Ale pokud máte dřevěné prkénko, raději jej umyjte v ruce. Žádné dřevěné příbory ani další náčiní do myčky rozhodně nepatří. Do myčky dávejte pouze materiály, které snadno schnou a neulpívají na nich zápachy ani zbytky saponátů. Ideálním nádobím do myčky jsou talíře, sklo a plastové pomůcky.

Jak správně naplnit myčku, aby prkénko nepřekáželo

Vrchní přihrádku myčky naplňte všemi druhy sklenic, hrnků, malých misek a vším podobným. Nezapomeňte, že musí být do myčky umístěny dnem vzhůru, aby z nich mohla voda odtékat. Spodní přihrádka je zase určená pro všechny druhy talířů. Malé, velké, hluboké i mělké talíře podtácky, hrnce, pánve a samozřejmě prkénka. V případě prkének je umístěte pod úhlem, aby i mezi nimi mohla voda volně proudit. Pokud prkénka špatně umístíte, můžete zabránit vrtuli aby rotovala, a tím zabráníte správnému mytí nádobí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Které místo v myčce je pro umístění prkénka nejvhodnější 

Dalším důležitým faktorem je, kam přesně prkénko v přihrádce umístíte. V žádném případě nedávejte prkénko do přední části myčky. Mohli byste zablokovat zásobník, do kterého vkládáte mycí tabletu a mycí prostředek by se v procesu nemohl správně uvolňovat. Nejlepší místo, kde nebude prkénko ničemu zavázet, je kolmo k talířům. Na tomto místě nebude blokovat ani zásobník na kapsli a nebude vadit ani vrtuli uvnitř myčky. Jedině s takto položeným prkénkem budete mít jistotu, že bude vaše nádobí po skončení mycího programu opět dokonale čisté. 

Jaké máte zkušenosti s mytím nádobí v myčce vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články