Ukliďte svojí domácnost před Vánoci efektivně a rychle | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zevrubný vánoční úklid zvládnete díky důmyslnému triku za zlomek doby, po kterou ho běžně provádíte

Zevrubný vánoční úklid zvládnete díky důmyslnému triku za zlomek doby, po kterou ho běžně provádíte

Vyhněte se dlouhým hodinám stráveným vánočním úklidem. S těmito pomocníky uklidíte rychlostí blesku a ještě si stihnete s rodinou vypít vánoční punč.

vysavani vanoce
Zdroj fotografie: Depositphotos

Letošní advent je již v plném proudu, a pokud ještě na Vánoce uklizeno nemáte, měli byste s tím začít. Nemusíte ovšem zoufat a úklidem trávit dlouhé hodiny. Bohatě postačí, pokud si na něj vyhradíte jedno dopoledne či odpoledne. Během těchto dvou až čtyř hodin práce budete mít nablýskaný takřka celý byt. S tím vám ochotně pomohou dva skvělí pomocníci, které máte s největší pravděpodobností již dávno doma.

Úklid vám již pohodovou atmosféru svátků nezkazí

Většina hospodyněk stále velmi dbá na to, aby měla před Vánoci zevrubně uklizenou domácnost. Takový rozsáhlý úklid si nicméně žádá velké množství času, který strávíte vymetáním prachu a pavučin i z těch nejzazších rohů místnosti. Mnoho z vás pak nemá žádný plán, podle kterého by se během úklidu řídilo. Chcete-li si ušetřit trochu času, před samotným úklidem se posaďte, vezměte si k ruce papír a tužku a zodpovězte si několik základních otázek, které vám pomohou vést úklid efektivně.

Jedna z vůbec nejdůležitějších věcí je, abyste si uvědomili, pro koho vlastně uklízíte – chcete potěšit své blízké, nebo se v bytě chcete cítit dobře vy sami? V každém případě si zvolte, co je pro vás klíčové k tomu, abyste se o Vánocích doma cítili dobře a sepište si seznam (pokud je to i půda zbavená pavučin, neváhejte a na seznam ji přidejte). Jako druhou otázku si zodpovězte, kdo všechno se bude na úklidu podílet. Jistě pro vás bude příjemnější, pokud se do něj zapojí i rodina (kupříkladu děti by mohly vynést koše a zamést).

Dva pomocníci, kteří vám ušetří drahocenný čas

Když máte vše rozhodnuto, je na čase přistoupit k vlastnímu úklidu. Aby vám šel co nejrychleji od ruky, přizvěte si k němu dva pomocníky, které máte s nejvyšší pravděpodobností již doma. Jsou jimi ocet a jedlá soda. Smícháním 100 mililitrů octa, 100 mililitrů vody a jednoho celého balíčku jedlé sody získáte roztok, kterým vyčistíte takřka cokoliv. Jedlá soda sama o sobě skvěle pohlcuje pachy, účinně odstraňuje mastnotu a čistí i odolné skvrny – a to vše během několika málo minut

Ocet má naproti tomu antibakteriální účinky, skvěle rozpouští tuky a likviduje vodní kámen a mastné zbytky jídla. Pokud tyto dva pomocníky smícháte a přidáte k nim trochu vody, získáte neporazitelný čistič. Roztok pak využijete jak pro úklid v koupelně, kde vám pomůže odstranit vodní kámen, plíseň, bakterie a pročistit odpady, tak pro úklid v kuchyni, kde si poradí mj. i s připálenými zbytky jídel či se špinavou podlahou (je vhodný na jakýkoliv povrch kromě mramorového a dřevěného).

Jak dlouhý čas věnujete běžně vánočnímu úklidu?

Zdroj: HomeDecor