Vše má své využití, i staré rezavé struhadlo. Lze ho snadno proměnit na praktické a působivé designové kousky do domácnosti

Když popustíte uzdu fantazie, můžete z těch nejobyčejnějších kuchyňských pomocníků kreativně vytvořit netradiční dekorace. Budou zajímavé a zároveň funkční.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Staré kuchyňské pomůcky, které už dosloužily, nemusí pokaždé nutně končit v odpadu. Mohou posloužit jako neotřelá dekorace domácnosti. Například pomocník, se kterým běžně strouháte sýr na špagety nebo brambory na cmundu. Kovová struhadla mají zajímavý design. Kreativnější lidé z nich umí vytvořit skutečnou ozdobu interiéru. Navíc funkční.

1) Svícen

Snadno můžete vytvořit ze struhadla neobvyklý svícen. Ozdobte dřevěnou podložku nějakými zajímavými dekoracemi, třeba šiškami, korálky nebo v době vánočních svátků koulemi, větvičkami či jmelím a zakomponujte mezi ně prostor na malou svíčku. Následně ji přikryjte struhadlem. Jednoduchý svícen vypadá velmi efektně.

2) Osvětlení

Na chalupě nebo ve stylových domácnostech se mohou úžasně vyjímat závěsná svítidla ze struhadel. Vypadají neortodoxně a skvěle. Čím jsou starší a mají patinu, tím vypadají lépe. V podstatě jen nahradíte běžný lustr struhadlem, které připevníte k objímce žárovky.

iZdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

3) Hodiny

Natřete struhadlo barvou podle vašeho vkusu a dovnitř namontujte hodinový strojek. Můžete ho vyndat z hodin, které se vám už nelíbí. Na venkovní stranu struhadla přidělejte ručičky  a máte stylové hodiny hotové.

4) Držák

Ze struhadla může vzniknout i netradiční závěsný držák na malé předměty, třeba tužky nebo vařečky. Můžete ho natřít nějakou barvou, nebo ho nechat lesklý. Přišroubujte ho na stěnu vzhůru nohama a nezvyklý držák je hotový. Pokud do něj budete dávat třeba psací potřeby, je vhodné dno něčím vypodložit, aby tužky komfortně vyčuhovaly ven.

5) Dekorace

Struhadlo se může stát klíčovou součástí spousty dekorativních prvků. Můžete do otvorů nastrkat nejrůznější ozdoby, větvičky, korálky, peří či stužky. Fantazii se meze nekladou. Výsledek bude působivý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Šperkovnice

Možná vás překvapí, že se struhadlo může v mžiku přeměnit na věšák pro šperky. Otvory struhadla jsou jako stvořené k tomu, že do nich můžete zavěsit náušnice a mít je vždy rychle po ruce. Držák zase poslouží pro zavěšení řetízků nebo náhrdelníků. Struhadlo můžete natřít i dozdobit třeba peříčky.

7) Háček

Pokud struhadlo přišroubujete na stěnu v kuchyni vzhůru nohama, stane ze z něj držák třeba na naběračky. Z rukojetě vytvoříte zajímavý háček na utěrky.

8) Květináč

Hranaté struhadlo připevněné na zeď uchem dolů se může stát nápaditým designovým pouzdrem na květináče s menšími rostlinami.

Jaké tipy máte na interiérové využití struhadla?

Zdroj: Pinterest
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat