Krok za krokem: Nebuďte pozadu a vytvořte si trendy obrazcovou stěnu. Stačí vám lepicí páska

Jednobarevné stěny místností, dveře i stoly mohou vypadat trochu fádně. Přitom k tomu, aby každou návštěvu upoutaly na první pohled, stačí jen malý fígl s lepicí páskou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nový svěží vítr může do bytu nebo domu vnést už jenom nová výmalba. Přestože se většinou k malování měsíce a možná i roky přesvědčujete, jednou ten okamžik stejně nastane. A co takhle zpestřit si práci a vnést do výmalby několik zajímavých prvků s nádechem originality? Výsledný efekt může předčit vaše očekávání, a navíc vás to určitě bude bavit. Takže nakonec přestanete litovat, že jste se do malování vůbec pustili.

Stačí mít jen lepicí pásku

Překvapivě nejde o nic složitého. Stačí si jen vyhrát s tvary a barvami. A vězte, že návštěvy vaše šikovnost ohromí. K malování a natírání navíc budete potřebovat jen obyčejnou lepicí pásku nebo izolepu. Je dobré si před samotnou výmalbou rozvrhnout třeba na papíře, jaké vzory byste chtěli na stěně mít. Doladit detaily, promyslet, jaké barvy spolu zkombinujete, aby do sebe všechno dokonale zapadlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Než začnete, musí být stěna zbavená prachu a nečistot. Teoreticky můžete nechat jako podklad na stěně barvu, již na ní máte, a tvořit na ní. Ale pokud jste se rozhodli vymalovat, zřejmě to místnost už potřebovala. Zeď tedy vymalujte barvou, která bude ladit se zbytkem pokoje a současně bude podkladem pro kreativní design, jenž na ní vznikne.

Stěna jako od designéra

Až barva pořádně zaschne, přijde na řadu návrh, který jste si namalovali na papír, a lepicí páska. Tu nalepte na zeď podle plánku tak, abyste získali různé geometrické vzory. Když je mapa z lepicí pásky hotová, můžete je začít vymalovávat barvami, prostě jako omalovánky. Jedna věc je ale velmi důležitá. Barvy musí být ve vzájemném souladu, abyste vytvořili příjemnou atmosféru.

Při samotném malování, podobně jako u již zmíněných omalovánek, je také důležité, abyste nepřetahovali přes pásku. Možná je dobré si předtím váleček vyzkoušet, nebo použít štětec. Okraje vzorů by měly být rovné a ohraničené. Až barvy zaschnou, pásku opatrně strhněte. Výsledek vám možná bude připadat jako dílo světoznámých interiérových designérů.

Stěna, ale i dveře nebo stůl

Obrazec je možné vytvořit na celé stěně nebo jen na její části. Jednodušší, ale neméně efektní verzi vytvoříte, když lepicí páskou nasimulujete nejrůznější přímky protínající celou zeď různými směry. Válečkem pak vymalujete stěnu jednou barvou. Když pásku poté, co vše zaschne, sundáte, na zdi zůstane změť přímek v barvě podkladu, což rovněž bude velmi působivé, zajímavé a elegantní. Podobný princip můžete využít i při lakování třeba stolů nebo dveří.

Jaké obrazce byste volili při malování?

Zdroj: DaleAlcockHomes

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články