Takhle se přestavuje: Mladá žena si postavila snový dům za pakatel
adbz.cz » Hobby » Starý přepravník na koně přestavěli na snový dům na kolech. Celý interiér je ze dřeva a nechybí ani moderní vymoženosti

Starý přepravník na koně přestavěli na snový dům na kolech. Celý interiér je ze dřeva a nechybí ani moderní vymoženosti

Čím dál více lidí dává přednost netradičnímu bydlení před nemovitostí zatíženou hypotékou. Některé typy domů navíc zůstávají mobilní a je s nimi možné procestovat svět.

prepravni na kone
Zdroj fotografie: Depositphotos

Cesta za snem o vlastním bydlení je často krkolomá a náročná. Zvyšující se ceny nemovitostí ani růst úrokových sazeb tomu také příliš nepomáhají. Naštěstí existují i další způsoby, jak se osamostatnit a zařídit si bydlení po svém. Podle webu CountryLiving je možné vytvořit plnohodnotné bydlení i ve starém náklaďáku, který kdysi sloužil k přepravě koní. Takové dobrodružství bych si také někdy ráda vyzkoušela.

Rekonstrukce začala pořádným úklidem

Když se Helga rozhodla, že si domov vybuduje ze starého nákladního vozu, netušila, jaká práce ji ještě před samotnou rekonstrukcí čeká. Celý vnitřek byl totiž plný sena a koňského trusu. Po generálním úklidu ji tak čekalo obroušení dřevěných částí, výměna těch poškozených a kompletní přelakování původního kovového rámu. Postupně tak vracela život ojetině, jako tomu bylo i při přestavbě starého autobusu mladou dvojicí, o čemž jsme psali dříve na adbz.

Práci svěřila do rukou profesionálům

Vzhledem k velkému množství práce, která ji čekala, se mladá žena rozhodla využít služeb odborníků. Ti si se zadaným úkolem poradili nad očekávání dobře a vytvořili dokonalé pojízdné zázemí. Kdekoliv na světě si tak může Helga užívat jedinečné zážitky a zároveň vychutnávat plnohodnotný komfort vlastního bydlení, podobně jako mladý pár v přestavěné dodávce, jak jsme již dříve na adbz popisovali.

přepravník pro koně
Zdroj fotografie: Depositphotos
Mladá žena se rozhodla přestavět starý přepravník na mobilní dům

Interiér celý ze dřeva

Už zvenčí vás uchvátí dřevěné obložení s okrasnými dveřmi, které vyvolávají dojem, jako byste vstupovali do jiného světa. Celý interiér je pak vytvořen z tmavě lakovaného dřeva, které mu dodává jedinečné kouzlo. Díky promyšlenému designu však působí velmi prostorně a otevřeně. Podle webu Nomádem tento životní styl nabývá na popularitě i mezi mladými rodinami. To ostatně potvrzuje i naše čtenářka Renata S. z Šumperka: „Přestavěli jsme si dodávku a celé léto trávíme s dětmi na cestách. Láká nás i celoroční dobrodružství.“

Stavitelé mysleli na všechno

Kuchyň v sobě skrývá sporák, mini ledničku a velké množství úložného prostoru. O vytápění se starají malá kamna na dřevo spolu se solárním ohřevem, který pohání také zbylé spotřebiče. V útulně zařízené koupelně je jednoduchá sprcha a kompostovatelná toaleta. Další úložný prostor je umístěn pod sedadly v jídelně nebo pod schody vedoucími k podkrovní ložnici.