Mladý pár si pořídil starou dodávku za necelých 11 000 Kč a procestoval s ní už pořádný kus světa

Předtím, než si začnou budovat kariéru a pořídí si dům a děti, si ještě chtěli splnit sen o cestování. Dobrodruzi vyrazili ve stylové dodávce na rok a půl dlouhou cestu.

oblíbená dodávka vw i Zdroj fotografie: iStock
                   

Splnit si svůj sen o cestování se rozhodli dva dobrodruzi. Nevydali se ale komfortně letecky na dva týdny dovolené do turisticky vyhledávaných destinací s luxusními hotely na pláži. Našli odvahu opustit práci i domov a pořídit si dodávku a vyrazit na rok a půl trvající cestu. Zajímavé je, že legendární vozidlo Volkswagen, které se stalo jejich provizorním příbytkem, koupili za neuvěřitelných 500 dolarů, což je v přepočtu necelých 11 tisíc korun.

Rita je ideální cestovní vůz

V dodávce z roku 1975 cestovali Tessa Elyová a Dillon Vought z rodné Aljašky až do Argentiny. Jejich dobrodružství začalo téměř zničehonic. Uvědomili si, že chtějí poznat svět a nejsou ještě připravení se usadit. Tessa pracovala jako speciální pedagožka a Dillon v korporátní kanceláři. Oba vždy milovali dobrodružství a cestování, a jakmile se jim naskytla příležitost, popadl ji mladý pár za pačesy.

Prvním krokem byl nákup levného dopravního prostředku. Oba milovali vozy značky Volkswagen, takže volba byla jasná. Starou dodávku pořídili levně, ale zhruba rok ji museli restaurovat, aby dlouhý výlet vydržela bez problémů. Nakonec se Rita, jak automobilu přezdívají, ukázala jako ideální cestovní vůz. Než vyrazili, potřebovali ještě naspořit peníze do cestovního fondu. Odhadovali, že 15 000 dolarů, což je asi 325 tisíc korun, jim pohodlně vystačí.

Patagonie jim připomněla domov

Když vyrazili, neměli žádný plán cesty ani vytyčený konkrétní cíl, kam chtějí dojet. V podstatě si dělali, co chtěli, zastavovali, kde potřebovali nebo kde se jim to líbilo, a navštívili spoustu zajímavých míst, o nichž se domnívali, že je na vlastní oči nikdy neuvidí. Mezi jejich zastávkami, jež si zamilovali, byla Kolumbie. „Kombinace všech typů scenerií, které tam jsou k vidění, nám opravdu vyrazila dech. A tamní lidé jsou tak přívětiví a nadšení, že prostě chcete navštívit jejich vlast, na niž jsou hrdí,“ říká Tessa.

Navštívili Mexiko, Peru i Argentinu. Pokaždé ale všechno nešlo jako po másle. V Patagonii kámen z prašné cesty prorazil výfuk dodávky a poškodil řemen. Vůz se podařilo opravit a mohli pokračovat. Jenže právě v Patagonii si uvědomili, že se jim začíná stýskat po domově. „Připadala mi podobná Aljašce. Člověk tam mohl volně tábořit, žádná tuna předpisů a podobně. Hodně jsme tam chodili po horách,“ dodává Tessa.

Dodávka byla třetím členem výpravy

Benzinová stylová dodávka poutala na cestách pozornost. „Otevřela nám spoustu dveří, protože když to vozidlo vidíte, tak nějak předpokládáte, že v něm jezdí pohodoví lidé. Rita se stala třetí osobou na našem výletě,“ popisuje Dillon. Z Jižní Ameriky se pár vydal zpět do Spojených států. První zastávkou byla Florida. Pár měl v plánu dorazit až do Kalifornie, kde dodávku na několik měsíců odstaví. A v létě se chtějí vrátit přes Kanadu zpět na Aljašku.

Co říkáte na dlouhou cestu, kterou pár podnikl?

Zdroj: Thrillist
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články