Staré vařečky nemusí hned skončit v odpadkovém koši. Zažranou špínu pomůže odstranit jedlá soda nebo vrstva soli

Pokud vás trápí zašlé a špinavé vařečky, které doma používáte už několik let, ale je vám líto je vyhodit, pomůžeme vám je vyčistit a znovu probudit k životu.

i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Když se vaše vařečky zašpiní, nemusíte je hned vyhazovat. Existuje jednoduchý způsob, jak se o ně postarat a vrátit jim jejich původní čistotu. Podělíme se s vámi o účinné metody čištění vařeček.

Snadné čištění

Metoda čištění vařeček je docela jednoduchá. Doporučujeme vložit všechny dřevěné nástroje do hrnce, zalít je vroucí vodou a vařit 30–60 minut. Poté uvidíte, jak moc špinavé vaše vařečky ve skutečnosti jsou. Po této úpravě se voda v hrnci zbarví a zašpiní. Nakonec doporučujeme vařečky naolejovat.

Tato metoda vyvolala na internetu smíšené reakce. Někteří lidé byli nadšení a plánovali ji vyzkoušet, zatímco jiní poukazovali na to, že dlouhodobé namáčení dřevěných nástrojů ve vodě nemusí být nejlepší volbou. Pokud máte pochybnosti ohledně této metody, můžete vyzkoušet jiný způsob čištění vařeček.

Sůl a jedlá soda

Například je můžete umýt pod tekoucí vodou a poté posypat silnou vrstvou soli a nechat přes noc působit. Pokud jsou na povrchu nečistoty, které se obtížně odstraňují, můžete je namočit do vody s jedlou sodou.

Jedlá soda na vařečku iZdroj fotografie: Depositephotos

Impregnace vařeček je důležitá pro ochranu dřeva před škodlivými vlivy. Nejjednodušší způsob impregnace je použití rostlinného oleje. Vařečky stačí potřít olejem a nechat je uschnout. Alternativně můžete dřevo potřít čerstvě nakrájeným citronem nebo nástroje namočit do jablečného octa přes noc. Tím zajistíte, že vaše vařečky budou chráněny a budou vám dobře sloužit i nadále.

Co říkáte na tento tip na čistění vařeček?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Matyáš Waldmann

Zobrazit další články