Sprej WD-40 má spoustu využití, o kterých jste dosud netušili
adbz.cz » Hobby » Sprej WD-40 neslouží pouze k promazání řetězu cyklistického kola. Má skvělé využití v celé domácnosti, např. na skvrny nebo obuv

Sprej WD-40 neslouží pouze k promazání řetězu cyklistického kola. Má skvělé využití v celé domácnosti, např. na skvrny nebo obuv

Sprej WD-40 je oblíbený čisticí prostředek, který si hravě poradí s každou mastnotou i zapečeným mazivem. Využít ho lze i dalšími způsoby.

WD-40 spreje
Zdroj fotografie: Mike Mozart / Creative Commons / CC BY 2.0

Sprej WD-40 je velmi užitečný prostředek, který si dokáže hravě poradit s jakoukoli mastnotou, zapečeným mazivem a nevzhlednými sazemi. Díky svému složení ho však můžete podle serveru FamilyHandyMan použít také mnoha dalšími způsoby, a to například pro čištění skvrn na oblečení, odpuzování ptáků nebo impregnaci obuvi. Stačí ho správně aplikovat a nepříjemné problémy budou velmi rychle a účinně pryč. 

Problém s ptactvem a nevzhledné skvrny 

Kapalinu můžete použít například pro odstranění skvrn. Stačí ji nastříkat a poté otřít hadříkem z vláken. Pokud by byla špína odolnější, můžete postup opakovat několikrát za sebou a brzy bude oblečení opět krásně čisté. Rovněž můžete tento oblíbený sprej použít také k odpuzování ptactva, které vám neustále sedává na parapetu a špiní prostředí okolo vašeho domova svými výkaly. Jakmile jednou zacítí kapalinu, rychle odletí pryč a už se nevrátí. 

Pokud použijete sprej proti ptactvu, nemusíte se obávat, že byste mu ublížili. Není pro něj totiž toxický, pouze nedokáže snést jeho vůni. Skvěle vám pak kapalina pomůže impregnovat obuv. Jelikož je voděodolná, můžete ji aplikovat přímo na své boty – pozor však, že boty by měly mít hladký povrch, protože semiš nebo podobný materiál by mohl sprej poničit. Kapalina si podle serveru WD40 pak poradí i se zaschlou žvýkačkou v koberci a ve vlasech. 

Sprej WD-40
Zdroj fotografie: Depositphotos
WD-40 má mnoho alternativních využití v domácnosti.

Přilepené etikety a další 

Dalším zajímavým přínosem kapaliny WD-40 je její schopnost odstranit přilepené etikety. Jen ji nechte zhruba 5 minut působit a poté začnou slézat samy od sebe a bez větších problémů dolů. Stejně tak vám pomůže zabránit zamlžování skel, a to jak v domácnosti, tak ve vašem autě. Stačí je postříkat kapalinou a už nikdy se nezamlží. Na webu adbz jsme také psali, jak vám dokáže sprej WD-40 pomoci s vrzající podlahou.