Sýr nakupuju ve slevě do zásoby. Vím totiž, jak prodloužit jeho trvanlivost o několik týdnů

Sýr koupený do zásoby stačí jen správně skladovat a vydrží mnohonásobně déle čerstvý. Přitom je potřeba dodržet jen pár základních pravidel.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V poslední době zdražilo snad úplně všechno, a tím pádem je třeba vědět, jak správně potraviny skladovat. No a k tomu samozřejmě patří také skladování sýra. Rozhodně není správným řešením, když sýr po otevření necháte v sáčku z obchodu a nic jiného s ním neuděláte. Díky těmto jednoduchým tipům se můžete vyhnout plýtvání.

Nízká teplota

Pro úplně všechny sýry platí, že je třeba je skladovat v opravdu nízkých teplotách, protože jinak se začnou kazit. Ideální teplota je kolem 4 stupňů Celsia. Tím pádem hned, když přijdete z obchodu, dejte sýr do lednice a zaručeně se vám nezkazí. Rozhodně ho tedy nenechávejte třeba na stole.

Vhodné prostředí a krájení

Tu nejkratší trvanlivost mají čerstvé sýry. Ty se totiž většinou prodávají namočené ve slaném nálevu, aby déle vydržely. Pokud si tedy tento sýr koupíte, rozhodně nálev nevylévejte. Pokud je to v obchodě možné, snažte se kupovat sýr nakrájený na větší kusy a na ty menší si ho nakrájejte až doma. Pokud totiž koupíte plátkový sýr a otevřete ho, brzy se vám stane, že jednotlivé plátky budou vysušené a tvrdé.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Záleží na obalu

Sýr by se rozhodně neměl skladovat v igelitu, protože obsahuje živé mikroorganismy a nemůže se tak správně provzdušňovat. Nejlepší je, když ho budete skladovat v papíru, ve kterém vám ho dají v obchodě. Ten totiž absorbuje vlhkost, která se vysráží na jeho povrchu. Může se samozřejmě použít také pečicí papír, ale i alobal je lepší, než fólie. Tak na to příště myslete.

Plesnivý okraj

Pokud okraj tvrdého sýra zplesniví, není to taková tragédie, jak se může zdát. Jestliže jej odříznete nebo seškrábnete, zbytek sýra zůstane jedlý. Tím vlastně můžete zabránit dalšímu rozrůstání plísně. Ale je jasné, že hodně lidí to dělat nebude, protože sýr raději vyhodí.

Jak skladujete sýr vy?

Zdroj: RealSimple
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat