Video: Skládání napínacího prostěradla není žádná věda. Ve 2 krocích z něj vznikne obdélník, se kterým se už pracuje snadno

Špatně složená prostěradla zabírají ve skříni mnoho prostoru. Ruku na srdce. Je těžké si s nimi poradit. Nabízíme triky, které vám usnadní boj s větrnými mlýny.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Nelze pochybovat o tom, že jsou napínací prostěradla jednou z nejlepších vychytávek, jaké kdy kdo vymyslel. Něco na tom bude. Obyčejné látkové ložní prádlo je neforemné a samozřejmě mu po celém obvodu scházejí gumové úchyty. Ať už máte doma napínací prostěradlo jen jedno, nebo je jich povícero, tyto vychytávky se vám budou líbit.

Problém, který není možné přehlížet

Ne v každé domácnosti se nachází sušička na prádlo, protože patří mezi nedostupnější spotřebiče. Obtíž pak přichází ve chvíli, kdy není možné napínací prostěradlo solidně usušit. Pokud vám schází více prádelních šňůr vedle sebe, jen horko těžko ložní prádlo usušíte. Jedná se o to, že okrajové části prostěradla hůře schnou a udržuje se v nich voda. A aby toho nebylo málo, tak se v rozích usazují kousky nečistot, vláken a prachu.

Vše začíná vytřepáním prádla

Možná se vám to zdá zbytečné, ale opak je pravdou. Ani sušička si nedokáže poradit s usazenými vlákny. Před praním ložní prádlo důkladně vytřepejte, a to i v okrajích, kde se nejvíce nečistot hromadí. Tento postup je léty ověřený a dělaly to i naše babičky. Obdobně postupujte i s povlečením a povlaky na polštářky. Věřte, že se vám to vyplatí.

S praním je to hračka, jen mějte pod čepicí

Praní prádla není úplně jednoduché, pokud neznáte osvědčené postupy. Nejinak je tomu v případě ložního prádla. Povlaky na polštáře a povlečení vždy zipem zapněte, nedostane se vám do nich zbytečně mnoho prachu. Tyto věci perte odděleně. Není možné je prát společně s něčím jiným, už kvůli hygienickým návykům.

složená prostěradla iZdroj fotografie: Pixabay

Nepodceňujte žádný krok

Jak už bylo výše napsáno, sušení prádla není věda, ale ani žádná legrace. V rozích prostěradla voda ulpívá, proto hůře schne. Jakmile ho vytáhnete částečně suché ze sušičky, tak ho protřepejte a natáhněte na postel. Krásně vyschne a vyhnete se žehlení. Jen musíte zvolit vhodný program sušení, jinak by bylo prádlo popraskané a se záhyby.

Skládat prostěradlo není věda

Zašitá guma v prostěradle je praktická, ale při skládání způsobuje problém. Pokud ho chcete mít krásně složené, vložte ruce do dvou vzdálenějších rohů a přiložte k sobě. Mějte trpělivost. Tento způsob zopakujte s konci, které visí směrem k zemi. Jen dbejte na to, že musíte druhou rukou držet již spojené rohy. Nakonec vše spojte a máte vystaráno. Následně vše složte dle požadované velikosti. Na názorný postup se můžete podívat ve videu.

Jaké triky na skládání prostěradla používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články