Rošt z trouby nebo grilu vyčistíte bez úmorného drhnutí
adbz.cz » Hobby » Zapečený rošt z trouby lze vyčistit bez drhnutí: Stačí k tomu pytel na odpadky, tableta do myčky a jedlá soda

Zapečený rošt z trouby lze vyčistit bez drhnutí: Stačí k tomu pytel na odpadky, tableta do myčky a jedlá soda

Na roštu z trouby se zachycují částečky pečeného jídla a není to příjemný pohled. Nejhorší na tom je, že je drhnutí roštu náročné z hlediska času i námahy.

spinavy rost myti
Zdroj fotografie: iStock

Ženy pohybující se většinu času v domácnosti nelenily a vymyslely triky, které jim zkrátí dobu úklidu. K tomu jsou metody účinné a nepotřebují k nim předražené čisticí prostředky. Jednou z nich je také fígl na efektivní vyčištění roštu z trouby. Budete překvapeni, protože se vychytávka obejde bez úmorného drhnutí.

Zapomeňte na poničené nehty a bolavé ruce

Rošt z trouby je nutné čas od času důkladně vyčistit, protože se na něm vyskytují zapečeniny různého původu. Tato činnost je skutečně neoblíbená a ženy si při ní polámou pěstěné nehty a z drhnutí je bolí ruce. I když mají k dispozici silné čisticí prostředky, stráví u ní mnoho času. Zapečené zbytky potravin a povrch postříkaný tukem jsou do roštu zalezlé a špatně se odstraňují.

Existují různé fígle, ale tento je nejlepší

Většina hospodyněk drhne rošt z trouby ve vaně, položí ho na starý ručník a věnuje se čištění. Ve vaně je totiž dostatek prostoru a s roštem se dobře manipuluje. Jenomže zde dochází k problému, protože se vana v každé domácnosti nenachází. Také můžete drhnout rošt venku, ale i zde je to na hraně. Lidé bydlící ve městě budou jen horko těžko lítat s roštem před panelák. Nejlepší je tedy trik, při němž dominuje pytel na odpadky.

rost na gril
Zdroj fotografie: Pixabay

Použijte věci, které najdete doma

Tento fígl se však neobejde bez pár věcí. Připravte si 1 velký odpadkový pytel, 1 tabletu do myčky na nádobí, jedlou sodu, mycí prostředek, mísu a vodu. Jako první nalijte do misky vlažnou vodu a rozpusťte v ní tabletu do myčky. Přidejte 3–4 lžíce jedlé sody a promíchejte. Vzniklý mix je připravený k aplikaci. Spojení jedlé sody a tablety do myčky je vysoce účinné.

Je to k neuvěření a musíte to vyzkoušet

Za pár chvil jste si připravili účinnou směs, kterou vlijte do přichystaného odpadkového pytle, do kterého jste vložili i znečištěný rošt. Vzniklý balíček směsi s roštem pečlivě zajistěte, ať vám nevyteče nic ven. Rošt dejte do vodorovné polohy a směs nechte působit přes noc. Ráno si všimnete toho, jak je mix sody a tablety do myčky účinný. Nyní rošt vytáhněte a omyjte klasickým způsobem pomocí prostředku na nádobí.