Umístěte si před spaním pod prostěradlo kousek mýdla a zbavte se definitivně křečí. Zdravotní benefity této babské rady jsou nepopiratelné

Mýdlo je výrobek, bez kterého se obzvláště v dnešní době nelze obejít. Je potřeba zejména k mytí rukou, avšak má i jiné možnosti využití.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stejně jako většina lidí na tomto světě nejspíše i vy vlastníte ve své domácnosti mýdlo. A pokud jste přešli na tekutá a nevíte, co máte dělat s těmi tuhými, máte vyhráno. Tuhá mýdla totiž můžete využít i jinak než jen na ruce. Mnoho lidí si je dává například do skříní, aby jejich prádlo v uzavřených prostorách nezatuchlo. Vyplatí se však dát jej i pod prostěradlo.

S jakou zásadní věcí vám pomůže?

Mnoho lidí tomuto problému čelí a nijak ho neřeší. Řeč je o syndromu neklidných nohou nebo také nočních křečích v nohou. Obě tyto věci jsou známé tím, že způsobují nepříjemné, místy až bolestivé pocity v momentě, kdy odpočíváte. Může to být velmi frustrující, jelikož bolest může být až tak silná, že vás v noci vzbudí a naruší vám tak celý spánkový cyklus.

iZdroj fotografie: Freepik

To je poměrně dostačující výčet důvodů, proč to začít řešit. Položením kostky mýdla pod prostěradlo můžete totiž do značné míry příznaky snížit. Na toto tvrzení byla dokonce provedena studie. Ta prokázala, že až 42 % lidí zaznamenalo zlepšení symptomů. Údajně je nejvhodnější si zakoupit vůně, které jsou od přírody uklidňující, jako je například levandule.

Nejprve zjistěte, co vám opravdu je

Většina lidí nemá oba výše zmíněné problémy najednou. Každopádně obecně platí, že máte buď syndrom neklidných nohou, a nebo „jen“ křeče v nohou. Obojí je samozřejmě vážné. „Normální“ křeče však mají oproti syndromu tu výhodu, že neznačí žádné vážnější problémy.

iZdroj fotografie: Unsplash

Obyčejné křeče nastávají v důsledku dehydratace, nadměrného cvičení či nedostatku jistých vitamínů v těle. Syndrom neklidných nohou ovšem sahá více do hloubky. Jedná se totiž o neurologickou poruchu, která souvisí s pitím alkoholu, cukrovkou, problémy s ledvinami nebo se projevuje v důsledku těhotenství.

Proč tato metoda vlastně funguje?

Vědci se samozřejmě rozhodli přijít na kloub tomu, proč skoro až u poloviny účastníků studie mýdlo zafungovalo. Někteří se to snažili připsat obsahu hořčíku v mýdle, jelikož jeho nedostatek je častou příčinou různých křečí. Není ovšem jasné, jak by hořčík léčil lidi prostřednictvím mýdla. Mnozí tedy věří, že to všechno funguje jen díky placebo efektu. Ten spočívá v tom, že něčemu věříte a mozek je tak přesvědčen, že to skutečně účinkuje.

iZdroj fotografie: Freepik

Existuje ovšem další teorie, která spočívá přímo ve vůni mýdla, nikoliv v mýdle samotném. Pro otestování této metody vyzkoušeli i jedince s jinými problémy. Menstruující ženy se silnými křečemi uvedly, že vůně mýdla jejich stav zlepšila. Stejně tak se prokázalo, že čichová terapie mýdlem zlepšila symptomy epilepsie. Pokud máte některý z těchto problémů, mýdlo je tak možným způsobem, jak jej vyřešit.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články