Aby se mléko nepřipalovalo a neutíkalo z hrnce, stačí do něj úplně na začátku dát trochu vody

Nic vás na večer neuspí lépe než horké mléko s medem nebo kakao. Jenomže vaření mléka v hrnci je nebezpečné, tekutina vám může utéct a všude je nepořádek.

Mléko uteklo z hrnce i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vaření mléka je jednou z nejnáročnějších disciplín vůbec. Možná se vám to bude zdát legrační, ale je to pravda. Pokud u hrnce s mlékem celou dobu nestojíte, tak vám přeteče a všude je spoušť. To platí i v případě, že si potřebujete na vteřinku odskočit. Na první pohled je mléko v klidu, ale za malý moment je rozlité všude po sporáku. Čištění zapečenin není procházka růžovým sadem, proto se seznamte s fíglem, který skutečně funguje.

Spálené mléko velmi zapáchá

Každému člověku někdy uteklo mléko z hrnce. Kdo říká, že se mu to nestalo, ten si vymýšlí nebo se stydí pochlubit se. Není divu. Spálené mléko nepříjemně zapáchá a odéru se lze špatně zbavit. Někdy to trvá i několik dní. Dále nastane problém s drhnutím sporáku a hrnce. Zapečené mléko se špatně umývá, bez drátěnky jste prostě nahraní. Neklesejte na mysli a mrkněte na trik, který je jednoduchý jako facka.

Mléko se vám nebude lepit na dno hrnce

Je naprostá hloupost vařit mléko či pokrmy z něj v obyčejném smaltovaném hrnci. Takovéto nádobí nemá silné dno a krupice nebo omáčka se vám v něm začne bleskurychle připalovat. Každá správná hospodyňka má na vaření mléka zvláštní rendlík se silným dnem. Tento problém bude díky kvalitnímu nádobí ihned vyřešen.

Plynový sporák iZdroj fotografie: Pixabay

Trik s vodou na vás zapůsobí

Když už máte po ruce rendlík se silným dnem, který je pro vaření mléka nezbytný, čtěte dále. Před samotným vařením pánev opláchněte pod proudem studené vody. Nato do ní nalijte trochu vody, mělo by to být cca 5 milimetrů. Jakmile začne voda bublat, nalijte do rendlíku potřebné množství mléka. Díky tomu budete mít jistotu, že se vám nebude mléko připalovat.

Vařečka na okraji umí zázraky

S vařením mléka si poradíte s pomocí těchto triků raz dva, a proto vám ještě jeden přidáme. K léty ověřeným vychytávkám patří vařečka položená na okraji hrnce. Klidně ji umístěte i přímo uprostřed. Tento fígl upotřebíte i u vaření jiných pokrmů, jako jsou polévky a omáčky. Nic vám z hrnce nevyteče a ušetříte si úmorné drhnutí sporáku.

A jaký trik máte na vaření mléka vy?

Zdroj: Ukr.Media
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články