Na chodníku našel starou paletu. Do týdne na ní vydělal 30 000 Kč

Práce se dřevem patří mezi nejlépe placené práce po celém světě. Tento muž proto získal starou paletu a předělal ji na krásný stůl.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mladý muž narazil na starou dřevěnou paletu, o které ihned věděl, že ji musí mít. Rozhodl se totiž, že ukáže své dovednosti a předělá ji na krásný moderní stůl. To se mu povedlo takovým způsobem, že svůj výtvor prodal za téměř 30 000 Kč. Celý dlouhý proces sdílel na sociální síti YouTube a jeho video si získalo opravdu velkou oblibu – během několika měsíců ho zhlédlo téměř pět milionů uživatelů. 

Přeměna staré palety na moderní stůl 

Pro někoho odpad, pro jiného skutečný poklad. To je příklad mladého muže jménem Morley Kert, který je známý svými videi o zpracovávání dřeva na svém YouTubovém kanále. Již na první pohled věděl, že tak krásnou paletu spatřenou na chodníku během odpolední procházky musí mít. Ihned se proto chtěl zeptat jejího majitele, zda by byl ochotný prodat ji za běžnou cenu. Nakonec se však ukázalo, že jde o vyhozený kus, tudíž mladík získal potřebný materiál zcela zdarma. Jakmile byl však se svým projektem hotový, prodal jej téměř desetkrát dráž. 

Morleyho především zajímalo, kolik by si dokázal díky svým dovednostem vydělat. Na nic proto nečekal a ihned se vrhl do práce. Prvně obrousil povrch a odřezal všechny nadbytečné části dřeva, aby byl zcela rovný. Jelikož byly také na některých částech povrchu praskliny, musel je zalít čirou pryskyřicí, aby prázdná místa vyplnil. Tu poté vysušil a znovu přebrousil, aby paleta získala krásně hladký a pravidelný tvar. Jakmile měl mladík hotovo, vytvořil pomocí kompaktní frézky úkosy po stranách. 

Stůl poté šestkrát potáhl pololesklým povrchem, který mu dodal naprosto luxusní vzhled. Pro nohy pak koupil pár ocelových tyčí, které stolu přispěly k modernímu a elegantnímu vzhledu, a výtvor byl hotový. Následně mladík prodal hotový výrobek za neuvěřitelných 28 000 Kč. Vydělal tedy z naprostého ničeho a několika hodin strávených v dílně opravdu slušné peníze! Níže se můžete podívat na video, kde je vyobrazen celý proces. 

Jaký výrobek se vám v životě nejvíce povedl a jak jste ho vytvořili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články