Pozemek za 1 Kč: Obec je teď rozprodává lidem. Řekněte si o něj i vy
adbz.cz » Hobby » Pozemek za 1 Kč: Známá obec je náhle rozprodává lidem. Kdo se o něj nepřihlásí, nic nedostane

Pozemek za 1 Kč: Známá obec je náhle rozprodává lidem. Kdo se o něj nepřihlásí, nic nedostane

Koupit si vlastní bydlení nebylo nikdy jednodušší. Tato obec vám umožní žít vysněný život v krásné oblasti již za pouhou korunu.

pozemky 1 kc 800x450 1
Zdroj fotografie: Medullalblongata Projekt / Creative Commons / CC BY

Mnoho Čechů se v posledních letech potýká s velkým dilema. Jelikož neustále roste cena podnájmu a nákladů na výstavbu nového bydlení, nemohou si dovolit žít vysněný život ve svém. Jen v posledním roce vyšel byt na 13,3násobek ročního platu, což je podle webu Hospodářské noviny nejhorší statistika v celé Evropě. Známé městečko však nyní přišlo se zajímavým řešením a nabízí komukoli pozemek za pouhou jednu korunu.  

Pozemek snů již za 1 Kč 

Ačkoli to může znít nereálně, skutečně existuje město, které nabízí koupi nemalého pozemku za 1 Kč. To má však samozřejmě také svůj důvod, neboť se jedná o velmi málo obydlenou oblast s převážně starší populací, což vytváří značné obavy pro místní úřady. Tímto způsobem tak chtějí nalákat co nejvíce lidí k tomu, aby se sem přestěhovali a začali žít nový život. Nemusí se proto jednat o atraktivní nabídku pro každého člověka.

Tím místem je podle serveru HemNytt švédské městečko Robertsfors, které je známé svými úchvatnými výhledy na nedaleké moře a krajinu plnou krásné přírody. Zájemci tak mohou kontaktovat tamní úřady a požádat je o koupi pozemku za jednu korunu – stavební místa jsou přitom poměrně velká, v průměru mají rozlohu okolo 1600 metrů čtverečních. Abyste však mohli této jedinečné nabídky využít, budete muset splnit určitá kritéria. 

Zahrada s výhledem na moře
Zdroj fotografie: Pixabay
Známá obec nabízí velké pozemky za jednu korunu

Pozor na podmínky, které je třeba splnit 

Pokud se rozhodnete zažádat o pozemek v Robertsfors, budete muset splnit určité podmínky. Tou nejzásadnější je stavba obydlí do 2 let. Je nezbytné, abyste tuto lhůtu dodrželi, jinak by vám mohly hrozit pokuty a další problémy. Dále budete muset setrvat na tomto místě dalších 5 let a starat se o pozemek, co nejlépe to dokážete. Jakmile tyto dvě zásadní věci splníte, máte vyhráno a můžete si užívat svůj nový domov. Na webu adbz jsme také psali o úžasném letním sídle v Thajsku, které majitelé postavili vlastníma rukama.