Jak udržovat kuchyňský nábytek v perfektním stavu?

Každý, kdo ví, kolik stojí kvalitní kuchyňská linka, se jí pokouší udržet ji stále v kondici několik let. Kuchyňská linka ztratí nejen atraktivní vzhled, ale také funkčnost, zejména pokud se jedná o model s mnoha výsuvnými systémy. Abychom tuto linku mohli zachránit, přinášíme několik užitečných rad.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Zabraňte vlhkosti

Jelikož je kuchyň místem, kde je vždy přítomna vlhkost a nejvyšší teplota, je třeba věnovat zvláštní pozornost určitým materiálům. Při nákupu se musíte zeptat, jak ten či onen materiál vydrží vlhkost a vysoké teploty. Doporučujeme vše zvážit, zda stojí za to ušetřit na nábytku do kuchyně. Mnohdy dražší materiály vydrží déle než ty levnější.

Ochraňte vnitřních povrchy před vodou a odřením

Během používání může dojít nejen ke zhoršení vzhledu, ale také k poškození mechanismů. Vnitřní povrchy zásuvek a polic jsou také citlivé na vlhkost. Neměli byste si myslet, že si toho nikdo nevšímá, protože nevidí dovnitř. Pokaždé, když otevřete dvířka nebo zásuvku, budete přemýšlet o odření a loupání. Abyste předešli takovému nepohodlí a poškozování, je dobré bezprostředně po instalaci zakrýt police, spodní části zásuvek fólií nebo bezpečně zafixovat vodotěsnými materiály. Pomohou chránit nábytek před odřením, kapičkami tekutin, sypkými produkty nebo drobky, které se časem naskytnou uvnitř skříněk a zásuvek.

Tepelná odolnost

Při výběru kuchyňského nábytku je třeba brát v úvahu nejen odolnost materiálu proti vlhkosti, ale také jeho tepelnou odolnost. Konstantní vystavení vysokým teplotám negativně ovlivňuje jakýkoli materiál, ale zejména takovým přehřátím trpí dřevotřískové desky, dřevovláknité desky a MDF moduly potažené fólií. Během nákupu zvažte možné materiály a spíe se vyvarujte dřevotřískovým deskám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články