Potřebujte ve starém bytě odstranit tapety? Poradíme, jak na to

Není to tak dlouho, co většina bytů měla na zdech tapety. V dnešní době již není moderní mít celou místnost vytapetovanou. I když tapety stále patří k oblíbeným způsobům, jak zútulnit domov, většina lidí dává přednost vymalovaným zdem, popřípadě jednu ze zdí polepit originální dekorativní tapetou. Pokud si ale koupíte starší byt, je často jednou z prvních věcí, kterou musíte při rekonstrukci udělat, právě odstranění starých tapet.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Na první pohled se zdá, že se jedná o jednoduchou činnost, nemusí tomu ale tak vždy být. S našimi praktickými radami vám to půjde mnohem lépe a snadněji.  

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Obliba tapet je minulostí. Řada lidí je proto sundává

Krok číslo jedna – odstranění tapet

Předně buďte připraveni na to, že odstranění starých tapet je časově poměrně náročnou činností,  rozhodně náročnější než si mnoho lidí představuje. Prvním krokem, aby se vám tapety lépe odstraňovaly, je jejich navlhčení. Vodu můžete nanést buď houbičkou, nebo lze použít rozprašovač. Poté nechte vodu několik minut působit. Z hlediska bezpečnosti je při této činnosti dobré vypnout elektrický proud, aby nedošlo k případnému problému, kdyby voda stekla i do zásuvek. Pamatujte si také, že tapety se vždy odstraňují od kraje, který se za pomoci špičky kovového stěrkového nože nebo stěrky pokuste odloupnout od zdi. Postupujte opatrně a pomalu, abyste nožem případně nepoškodili sádrokarton či omítku pod tapetami. Pokud chcete riziko poškození snížit, můžete nůž či stěrku obalit papírem, aby byly jeho hrany oblejší.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Odstranit tapety nemusí být složité
ANKETA: Odstraňovali jste již někdy tapety?
?
?
?
?

Krok číslo dva – odstranění lepidla

Poté, co se vám podařilo ze zdí odstranit veškeré tapety, tedy jejich papírové části, přichází na řadu ještě jedna, ne úplně oblíbená činnost, odstranění zbytků starého lepidla. Nejjednodušší způsob, jak toto lepidlo ze zdi odstranit, je pomocí horké vody s trochou tekutého mýdla či saponátu na nádobí. Po tomto kroku budou zdi připravené buď na vymalování, nebo případně na nalepení nové tapety.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články