Postavila si vlastní kouzelný dům přesně za 0 Kč. Zvládnete to také
adbz.cz » Hobby » Postavila si vlastní kouzelný dům přesně za 0 Kč. Zvládnete to také

Postavila si vlastní kouzelný dům přesně za 0 Kč. Zvládnete to také

Svobodná matka se rozhodla svou životní situaci vyřešit tím, že si postavila vlastní netradiční bydlení. Stavba byla rychlá, a navíc ji nic nestála.

dum

V dnešní době dává stále více lidí přednost životu v malém domku, jehož výstavba i provoz jsou výrazně levnější než tradiční rodinné domy. Své o tom ví i svobodná matka, která pro své děti vytvořila dokonalé zázemí, aniž by za to utratila balík. Podle webu FairCompanies jí byla hlavní inspirací touha trávit s dětmi co nejvíc času v přírodě, čemuž přizpůsobila i jejich bydlení. Z přepravního kontejneru tak vytvořila dokonalý a útulný domov.

Neměla peníze na nájem

Jelikož neměla peněz nazbyt, nezbývalo jí než využít všechny dostupné možnosti, kterými by své rodině zajistila bezpečné zázemí k bydlení. Jelikož se podle informací na webu OffGridWorld vrátila zpět do školy a pokračovala ve svém vzdělávání, neměla možnost přijmout práci na plný úvazek, který by jí umožňoval platit nájem. Proto si musela vybudovat vlastní bydlení a snížit náklady s ním spojené na minimum.

Dům z přepravního kontejneru

Ideální řešení jí přinesl nápad přetvořit přepravní kontejner. I přes počáteční klaustrofobii se mladé matce podařilo vytvořit prostorné a prosvětlené bydlení pro sebe i své děti. Že se dá pohodlně žít i na velmi malé ploše, se můžete přesvědčit i v dřívějším článku na adbz o prosklené chatě s rozlohou jen 14 m2, v níž nechybí ložnice, kuchyně ani koupelna.

maringotka
Zdroj fotografie: Freepik
Svobodná matka se rozhodla vybudovat svépomocí bydlení pro sebe a své děti z přepravního kontejneru

Další cesta vedla na skládku

Aby si mohli svůj domov co nejpraktičtěji a nejútulněji zařídit, vydala se prozkoumávat skládky a sběrná místa, kam lidé odvážejí, co už sami nepotřebují. Díky tomu mohla celý dům vybavit vším potřebným. Někdy stačí jen chtít a cesta se vždycky objeví, jako v případě 13letého chlapce, o němž jsme psali už dříve na adbz, který si vlastníma rukama splnil svůj sen.

Nový život, nové možnosti

I když sama neměla se stavbou ani rekonstrukcí domu žádné zkušenosti, pustila se do potřebných prací po hlavě. Za jeden měsíc intenzivního snažení měla z větší části hotovo. Následovaly dokončovací práce a mohla se s dětmi nastěhovat. Díky tomu, že je dům v kontejneru, mají navíc možnost kdykoliv jej přemístit. Volnost pohybu je pro mnoho lidí stále důležitější, jak potvrzuje i naše čtenářka Aneta D. z Říčan: „S přítelem se chceme sestěhovat, ale nechceme žít na jednom místě. Proto si předěláváme dodávku, se kterou budeme moci zároveň vyrážet do světa.“

Svobodná matka z ničeho vybudovala domov pro sebe i své děti