Pět znamení, že sdílíte domov se štěnicemi. Zpočátku jde o nevědomky přehlížené signály, které mohou vyústit v domácí apokalypsu

Ačkoli štěnice nešíří infekční nemoci, jsou nepříjemné a mohou způsobit zdravotní potíže. Od fyzických reakcí jako jsou alergie nebo vyrážky až po psychické problémy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Štěnice mohou být spouštěčem vyrážek a alergií, stejně jako psychických problémů. Štěnice mohou způsobit úzkost, stres nebo nespavost. Je tedy více než jasné, že v domě jsou nežádoucím hostem. Víte, jak poznat, že se u vás doma zabydleli tito nezvaní hosté? Shromáždili jsme pro vás pět znamení, které vás musí upozornit.

Svědění a červené tečky

Je vaše pokožka podrážděná nebo na ní máte drobné červené tečky. Našly jste tečky na tvářích, pažích, nohou, hrudníku nebo zádech? Je více než pravděpodobné, že štěnice se zabydlely ve vaší posteli. Dejte si pozor bodnutí mohou zrudnout, ale po poškrábání se mohou také infikovat. Pokud jsou bodnutí uspořádané do skupin, jsou v přímé řadě nebo klikaté, jde o štěnice. Ne každý však bude mít takovou reakci na pokožce.

iZdroj fotografie: Pixabay

Další známkou, že s vámi žijí štěnice jsou krvavé nebo rezavé skvrny na oblečení, případně na ložním prádle. Pokud totiž po jídle zamáčknete štěnici, zanechá krvavou skvrnu. A rezavé skvrny jsou jeho výkaly. Skvrn si můžete všimnout také na matraci nebo na rámu postele. Podívat byste se měli také pod tapetu nebo na zeď, protože také tam se štěnice rády vyprazdňují.

Zatuchlý zápach značí jejich přítomnost

Čichové žlázy těchto ploštic uvolňují feromony. Pokud jich je mnoho, vůně může být silná a nepříjemná. Pokud tedy vaše ložnice zapáchá jako plesnivé šaty nebo zkažené jídlo, je důvod se domnívat, že je plný štěnic. Pokud doma najdete skořápky světlé barvy, jde o vyloupanou kůži štěnic. Najít ji můžete na polštáři, židli i pohovkách. Zkontrolujte však také matraci a nezapomeňte se podívat do skříně nebo zásuvek s oblečením.

iZdroj fotografie: Pixabay

Našli jste na nábytku bílé tečky? Může jít o štěnice nebo jejich skořápky. Podobné jsou rýžovým zrnům. Jsou bílé nebo průhledné a většinou lesklé. Můžete je zkoumat pouhým okem, lepší je však si na ně pořádně posvítit baterkou a podívat se na ně pomocí lupy. Skrývat se totiž mohou mezi nábytkem nebo pod matrací postele a na roštu, kam je opravdu špatně vidět.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články