Krásné rostliny s blahodárnými účinky na zdraví lze pěstovat i doma na parapetu. Spojte krásu a užitek do jednoho

Někdo dává přednost bylinkám před užívání různých léků. No a některé z nich si jednoduše vypěstovat i u sebe doma. Vyzkoušejte to hned teď.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na celém světě existuje asi 450 000 druhů rostlin a z tohoto množství se asi 75 000 celosvětově používá výhradně pro medicínu. Z tohoto důvodu může být docela oříšek vybrat tu, kterou chcete pěstovat uvnitř, přece jen, nechcete mít doma takové množství rostlin. Proto pro vás máme nachystaných 7 nejpopulárnějších rostlin, kterým se bude skvěle dařit doma.

Na prvním místě je Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je jednou z nejstarších dřevin a také patří mezi nejpoužívanější byliny v čínské medicíně. Tato rostlina je skvělá pro zdraví zvláště proto, že obsahuje velké množství antioxidantů a protizánětlivých vlastností. Studie prokázaly, že může pomoci při mírné demenci, únavě a může být nápomocná při hojení kostí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velice známou rostlinou je heřmánek

Heřmánek asi znáte zejména proto, že se používá do čajů, nicméně používá se pro více věcí, o kterých jste možná ani nevěděli. Existuje několik studií, které ukazují výhody pro určité zdravotní problémy, jako je kvalita spánku, hladina cukru v krvi a dokonce i rakovina štítné žlázy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Echinacea je také skvělá

Echinacea je známá také jako třapatka nachová a je bohatá na antioxidanty. Je také známá pro svoje příznivé účinky na imunitní systém, proto bývá nápomocná proti virům a infekcím a pomáhá nám rychleji se zotavit. Kromě toho také dokáže zmírnit úzkost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řimbaba je už méně známou rostlinou

Tuto rostlinu si můžete lehce splést s heřmánkem, ale její zdravotní výhody jsou úplně odlišné. Řimbaba se tradičně používala k léčbě horeček, ale studie nyní začínají dokazovat, že má vlastnosti, které zmírňují bolest a protirakovinné účinky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dokonce i zázvor můžete pěstovat doma

Zázvor již v kuchyni nejspíš použil úplně každý, protože dodává spoustě pokrmům skvělou chuť. Ale zázvor má také mnoho výhod pro naše zdraví. Může pomoci při hubnutí nebo nevolnostem způsobené těhotenstvím a vypadá to, že má stejné účinky jako nějaké léky. Dokonce může zmírnit i menstruační bolesti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte i rozmarýn

Stejně jako zázvor se také rozmarýn používá v kulinářském světě jíž opravdu dlouhou dobu a má také mnoho výhod pro naše zdraví. Tato bylina má v sobě velké množství antioxidantů, které mohou posílit náš imunitní systém. Bylo prokázáno, že rozmarýn zmírňuje deprese, úzkost a také zlepšuje paměť.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aloe je poslední rostlinou

Aloe vera je velice populární rostlina, která se používá již tisíce let. Několik studií již prokázalo, že lokální aplikace gelu z aloe je prospěšná na popáleniny, zklidnění zarudnutí pokožky a také pro zlepšení akné. Tak co, máte nějakou z těchto rostlin doma?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články