Pes jako detektor lži. Dokáže rozeznat charakter člověka na sto honů a včas varovat před velkým nebezpečím

Psi vás dokáží varovat před lidi, kteří to s vámi nemyslí dobře, jsou zlí a falešní. Proto se vždy vyplatí dát na jejich instinkty a budete se obklopovat jen dobrými lidmi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud máte doma čtyřnohého domácí mazlíčka určitě jste si všimli, že některé lidi nemůže vystát a s jinými zase kamarádí. Vědci zjistili, že psi mají schopnost vycítit kdo je zlý a kdo je dobrý. Jsou velice empatičtí a chytří. Dobře vycítí, když vám není dobře a dělají vše proto, aby vás rozveselili. Když máte radost mají ji i oni.

Psi jsou chytří

Pes je velmi chytré stvoření, dokáže přečíst mimiku, gesta i tón hlasu. Podle toho je pak schopen usoudit, komu může věřit. K porovnání používá své předchozí zkušenosti. Pokud o někom máte pochyby a nevěříte mu, dejte na instinkt svého domácí mazlíčka. Psi mají téměř vždy pravdu. Poznáte zda daná osoba stojí za vaši přízeň a přátelství nebo ne. Přísloví, že pes je nejlepší přítel člověka se neplete.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vědecké výzkumy dokázaly, že pes dokáže rozpoznat kdo je vhodný přítel a kdo ne. Psi vnímají mnohem více, než si myslíme. Dokáží dát najevo své nálady a city, ale také umí hodnotit i lidské chování a rozpoznají tak jejich charakter.

Vědecký výzkum

Vědci z kjótské univerzity vybrali skupinu psů a vyzkoušeli jejich dovednosti. Jejich páníčci dostali za úkol předstírat, že jim nejde otevřít kontejner na odpadky. Do výzkumu se zapojili i dva vědci, jeden šel ochotně pomoct a ten druhý jen nečinně přihlížel. Poté oba přistoupili k psovi, ten co pomáhal se dočkal velkého obdivu a získal si přátelský přístup. O toho druhého nejevil zájem a přehlížel ho.

iZdroj fotografie: Pixabay

Druhý test

Druhým předmětem výzkumu byl vztah páníčka k jiným osobám. Stejně jako v prvním testu byli vybráni dva vědci. Jeden se choval k pánovi mile a kamarádsky, druhý byl nepříjemný až hrubí. Stejně jako v prvním testu byl výsledek stejný. Od přátelské a milé osoby si pes vzal bez strachu misku s jídle, od té druhé si misky ani nevšiml.

Pes je velmi vnímavý tvor, proto mu vždy důvěřujte. Bude vás vždy chránit, jak před nebezpečím, tak i před zlými lidmi. Navíc vám bude vždy věrný.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články