Pastelku v peněžence by měla mít každá žena. V nouzi slouží jako tichá žádost o pomoc

Každá žena by měla mít v peněžence alespoň jednu malou pastelku připravenou k použití. Pomůže vám v mnoha nesnázích.

i Zdroj fotografie: J E Theriot / Creative Commons / CC BY
                   

Většina lidí si spojuje peněženku především s úložištěm peněz a kreditních karet. Někteří si do ní také rádi ukládají fotky svých nejbližších, důležitá psaní a jiné papíry. Jak ovšem uvádí web Genialne, měli byste si v ní udělat místo i pro obyčejnou pastelku, a to zejména pokud se chystáte cestovat nebo míříte do společnosti. Jedná se totiž o velmi užitečného pomocníka, který vám zejména v nouzi poslouží jako tichá pomoc.

Pastelka v peněžence může zachránit dítě 

Pravděpodobně tím nejzásadnějším důvodem, proč byste měli mít pastelku v peněžence, je skutečnost, že díky ní můžete zachránit dítě v nesnázích. Jakmile uvidíte, že se nemluvně chová zvláště a něco nehraje, zkuste mu dát barevného pomocníka do ruky. Pokud by náhodou prožívalo velmi smutné období nebo například domácí násilí, velmi rychle vám to prozradí, a vy tak budete moci zakročit. Musíte se však vždy ujistit, že je v klidu.

V případě, že byste dostali zprávu o pomoc, raději přivolejte policii nebo jiné příslušníky, které vám pomohou situaci vyřešit. Ačkoli to nemusí znít dvakrát přesvědčivě, zejména ve Spojených státech byly díky tomuto způsobu zachráněny stovky unesených nebo zneužívaných dětí. Na webu adbz jsme také psali, proč byste neměli vyhazovat ruličky od toaletního papíru a raději si je schovat na potom. 

Holčička trhá rybíz iZdroj fotografie: Depositphotos
Pastelka v peněžence pomůže zachránit dítě v nesnázích

Hodí se i při cestě na dovolenou

Dále byste měli mít v peněžence barevnou pastelku vždy, když cestujete. To především proto, že během letu skvěle zabaví vaše dítě a téměř nic ji nedokáže rozbít. Například takové pero může kvůli vysokému tlaku nad zemí přestat pouštět inkoust a tužka se i při sebemenším poškození zlomí a nebude dobře fungovat. Naproti tomu malá pastelka zůstane dle serveru ArtIsfun nepoškozená a pomůže vám zachytit každou myšlenku. 

Co v peněžence nosíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články