Pár chytrých organizačních tipů pro chytřejší a praktičtější domov

Lidé to nenazývají Životní kouzlo úklidu pro nic za nic. Ať už jste se dostali do šílenství Marie Kondo, nebo prostě potřebujete nějaké řešení pro odstranění nepořádku před příjezdem hostů, postupujte podle odborně schválených a sestavených organizačních tipů, jak řešit nepořádek ve všech částech vašeho domova.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Existují hacky pro prostory různých tvarů a velikostí.

iZdroj obrázku: Pixabay
Systém ušetří mnoho místa

Organizovat můžete zásuvky, skříně a kuchyňské skříňky a místa, která se stávají chytlavým místem. Organizovat totiž můžete prakticky všechno, včetně stolů, šatů a polic. Volba je na vás. Vyčistěte celý svůj dům nebo si vyberte jen několik organizačních metod, které vám pomohou převzít kontrolu nad vaším domovem krok za krokem. Ve výsledku můžete dokonce uvolnit nějaký prostor navíc. To ale není výmluva pro to, abyste jej zaplnili dalšími věcmi. Inspirovat se můžete knihami:

  • Marie Kondo – Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy,
  • Jennifer Lifford – Domácí úklid,
  • Margareta Magnussonová – Životní úklid.

Velitelská stanice

Chcete být skutečně organizovanou osobou, která má neustále čistý a srovnaný domov? V první řadě si vytvořte velitelskou stanici. Přilepte lepicí kapsy na vnitřní stranu skříňky na koření, abyste měli všechny své seznamy potravin a recepty na jednom místě. Přidejte smyčku na pera, takže nebudete muset nikdy hledat pero, abyste si něco zaznamenali.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Organizujte na všech místech

Organizovat můžete cokoli a jakkoli

Záleží na tom, na co se chcete soustředit a jaký systém vám bude nejvíce vyhovovat. V případě oblečení a ručníků můžete zvolit závěsné věšáky na vnitřní stranu skříně, na které můžete uložit ručníky. Díky tomu vyschnout a budete je mít hezky po ruce. Pro organizaci dokumentů, knih a dalšího můžete použít barevné štítky nebo složky, díky kterým bude vše hezky přehledné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články