Za kohoutkovou vodu si restaurace účtuje 5 000 Kč. Hospodský se tím lidem vysmívá do obličeje

Zaplatit za panáka kohoutkové vody 5 000 Kč? Tímto gestem se majitel jednoho pražského podniku vysmál svým zákazníkům do obličeje.

voda i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Panák vody za 5 000 Kč? To není výmysl. Na tuto položku totiž mohli natrefit zákazníci jednoho pražského podniku, který se tímto způsobem připravil na návštěvu liverpoolských fanoušků.

Speciální menu pro fanoušky Liverpoolu

V březnu tohoto roku se v Praze na Letné konal zápas mezi Spartou a The Reds. Toto utkání samozřejmě přilákalo mnoho fanoušků, a to nejen těch českých. Do našich končin zavítali i zahraniční fanoušci a na jejich příjezd se místní podniky náležitě připravily. V jednom z nich si zákazníci mohli objednat třeba panáka kohoutkové vody za 5 000 Kč. Opravdu nešlo o vtip a tato položka byla součástí speciálně vytvořeného menu, zmiňuje web Praha IN.

Majitel zdejšího irského podniku vymyslel speciální nápojovou nabídku zahrnující panáky a drinky odkazující na tento fotbalový klub. Objevil se zde například drink s názvem „You’ll Never Walk Again“ odkazující na hymnu Liverpoolu „You’ll Never Walk Alone“, akorát v ní majitel cíleně zaměnil jedno slovíčko. Drink obsahoval kombinaci absintu, kávového likéru a Baileys. Drink jste si zde mohli objednat za 145 Kč. O speciálním menu informoval i zahraniční web One Football.

Panáky pojmenované po věcech souvisejících s The Reds

Není tajemstvím, že fanoušci fotbalových klubů často absolvují i hodně dlouhé cesty, jen aby v rámci některého z utkání mohli svůj tým podpořit. Takové události jsou samozřejmě vítanou příležitostí pro místní podniky, které se na záplavě zahraničních fanoušků snaží vydělat. Pražský podnik přišel se speciálním menu, ve kterém se objevovaly panáky a drinky pojmenované po věcech, které nedílně souvisely s fotbalovým týmem The Reds, píše web NTK.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejen zahraniční, ale i čeští zákazníci si pak mohli objednat například drink nesoucí název Irish Carra Bomb, který se ve svém originálním znění jmenuje Irish Car Bomb. Jde o panáka Baileys a Jamesona ponořeného do sklenice piva Guiness. Pojmenování Carra místo Car odkazuje na bývalého hráče Liverpoolu Jamieho Carraghera, který je absolutní legendou.

Menu se setkalo s úspěchem

Co se pražských cen týče, nemístní návštěvníci se kolikrát nestíhají divit. Dá se tu totiž natrefit na opravdu přemrštěné částky, například řízek za 750 Kč, na kterém by si za takové peníze dokázal pochutnat asi jen málokdo. Nicméně speciálně vytvořené menu se údajně setkalo s úspěchem a zákazníci na něj reagovali pozitivně – zejména tedy ti zahraniční.

Není tajemstvím, že pokud zahraniční fanoušci vyjedou třeba právě do České republiky, zpravidla na svých výletech moc nešetří a na peníze nekoukají. Vydávají se za zážitkem, kterým podle webu Yard Barker bylo i již zmiňované nápojové menu inspirované týmem The Reds.

Ochutnali byste některý ze speciálních drinků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články