Vteřinová metoda vyřeší ucpaný dřez a zbaví odolného zápachu. Hodinový manžel prozradil, jak na to

Když začne zapáchat dřez, je to většinou cítit po celé kuchyni a to je velice nepříjemné. A je docela těžké se toho zbavit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při ručním umývání nádobí se nečistoty a zbytky postupně nahromadí. Jednou za čas to dopadne tak, že dřez začíná zapáchat a pomalu přestává odtékat. A když už se něco takového stane, většina lidí zvolí drastické chemické přípravky. Naštěstí existuje i jiné řešení, které je i přes to dostatečné a aktivní. Jak tedy správně vyčistit ucpaný odpad?

Velice levná metoda

Každá žena se snaží o to, aby její domácnost byla vždy uklizená a čistá. Ale důležité je mít na mysli i životní prostředí a vlastní zdraví. Když tedy zvolíte přírodní a šetrnější metodu, pomůžete tím v několika různých ohledech. A velikým bonusem je i to, že ušetříte nemalé množství peněz, protože tyto ingredience máte kdykoliv doma po ruce. Takže když vám začne špatně odtékat odpad, nebudete tímto problémem zaskočeni.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Co budete potřebovat

Na tento jednoduchý přípravek budete potřebovat pouze tři věci. A to jsou:

  • půl šálku citronové šťávy
  • půl šálku jedlé sody
  • trošku vody
iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento způsob je vlastně strašně jednoduchý. Celé to spočívá v reakci mezi kyselinou a zásadou. Tím pádem nemíchejte citronovou šťávu se sodou jinde, než ve dřezu, protože by vám to mohlo vypěnit tam, kde nechcete.

Jak na to

Nejdůležitější je, aby se jednotlivé ingredience správně spojili. Vymačkanou citronovou šťávu dejte zhruba na 30 sekund do mikrovlnné trouby. Zahřátou šťávu dejte nad dřez a teprve až teď do ní nasypte jedlou sodu a promíchejte to.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tuto směs rychle nalijte do odpadu, aby to nevypěnilo tam, kde nemá. Nechte to přibližně 15 minut působit a poté spláchněte horkou vodou. Tato metoda perfektně funguje nejen proti zápachu, ale také snižuje tendence k ucpání. Silnější chemii už nebudete potřebovat.

Vyzkoušeli jste už tento způsob?

Zdroj: Better Homes & Gardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články