Tipy a triky, jak jednoduše zorganizovat úložné prostory v kuchyni a tím se zbavit těch nejotravnějších problémů

Zorganizujte svou kuchyň efektivněji díky drobným vychytávkám, abyste měli veškeré nádobí i příslušenství vždy po ruce.

Kuchyňské nářadí zorganizováno na věšáčcích i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ať už je vaše kuchyň prostorná nebo malá, pravděpodobně v ní máte předměty, u nichž pořád nevíte, jak a kam je správně uložit. A tak je překládáte z místa na místo, ale pořád to není ono. A když je najednou potřebujete, jako by zázrakem zmizely. Tyto nepříjemnosti se pak zbytečně promítají do vaší nálady a způsobují vám zbytečný stres. Nauče se několik triků, jak chytře zorganizovat svou kuchyň.

Obyčejný věšák vyřeší spoustu potíží

Určitě i vy vlastníte jeden nebo dva objemné kuchyňské předměty, které vás pravidelně přivádějí k šílenství. Takové šťouchadlo na brambory, které se věčně zasekává, když se pokoušíte otevřít zásuvku. Pro takto objemné předměty, které se nikam jinam nevejdou, je ideálním úložištěm věšák. Je to snadné a efektivní řešení, jak zorganizovat téměř cokoli ve vaší kuchyni.

Žena organizuje kuchyňské dózy iZdroj fotografie: Depositphotos

Příslušenství od kuchyňského robota je kapitola sama o sobě. Najít místo pro uložení velkých nástavců může být obtížné. Šuplík se s nimi často zasekává. Chytrým řešením může být vložení nástavců přímo do mísy mixéru. Taky je můžeme pověsit na věšák ve skříni nebo spíži, kde je pak budeme mít přehledně zorganizované. Věšák uvnitř skříněk může pojmout i naběračky a odměrky.

Kořenky přehledně na jednom místě

Pokud máte koření nepřehledně uloženo v sáčcích někde v krabici, možná oceníte patrový organizér na kořenky. Je tak mnohem lépe vidět, jaké koření máte, a najít to, které zrovna potřebujete. Vypadá to hezky na lince, ale pokud jste zastáncem minimalismu a vestavěných řešení, existují i výsuvné varianty, jak si zorganizovat koření.

Jak zorganizovat přístup do těžko dostupných rohů

V rohových skříňkách může být obtížné dosáhnout na předměty v zadní části, zvláště pokud je skříň umístěna nahoře nebo dole. Otočný mechanismus zvaný lína Susan je jedním z jednoduchých způsobů, jak učinit tyto předměty dostupnější ve vaší skříni. Umístěte předměty na ni a poté ji pouze otočte, abyste snadno našli, co potřebujete.

Dokonalý způsob jak zorganizovat kuchyň iZdroj fotografie: Depositphotos

Kam připevnit kuchyňské papírové utěrky?

Pokud je pro vás těžké najít místo pro papírové utěrky na pracovní desce, nebo je tam jednoduše nechcete mít vystavené, existuje spousta chytrých alternativ, jak mít papírové ručníky po ruce, ale mimo pracovní desku. Na trhu jsou dostupné držáky na papírové ručníky, které můžete umístit na zeď, pod skříňku nebo na dveře skříňky.

S uložením kterého kuchyňského náčiní máte nejčastěji potíže?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články