Jak rychle a snadno opravit zaseknutý zip u kalhot | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zaseknutý zip lze okamžitě opravit pomocí 5 spolehlivých triků: Zkuste mýdlo či příbor

Zaseknutý zip lze okamžitě opravit pomocí 5 spolehlivých triků: Zkuste mýdlo či příbor

Zaseknutý zip u kalhot pro vás bude jen titěrná maličkost poté, co zkusíte jeden z těchto triků. Jsou snadné, rychlé a pomůcky k nim najdete ve své domácnosti.

modre dziny zip oprava
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zaseknutý zip u kalhot může být velkým problémem. Obzvláště ve chvíli, kdy spěcháte na nějakou důležitou schůzku a vy tak nemáte co na sebe. Mnoho lidí pak jde s poškozeným oblečením do galanterie nebo se pokusí zip celý sami vyměnit. Tyto kroky ovšem nejsou vůbec nutné. Vyzkoušet lze hned několik triků, které problém snadno a rychle vyřeší.

Zkuste ho důkladně namazat

Prvním způsobem odseknutí zipu je jeho natření lubrikantem. Nejprve ale musíte vybraný kousek oblečení vyprat. K praní navíc přidejte také množství aviváže, jaké materiál ošacení unese. Po vytáhnutí z pračky a následném usušení naneste na jezdec zipu lubrikant. Pokud by po chvíli došlo k opětovnému zaseknutí, tak gel aplikujte znovu.

Někdy jsou potřeba kleště

Jednou z příčin rozbití zipu mohou být nečistoty, které se k němu dostaly např. z prostředí kabelky nebo batohu. K nápravě vám postačí obyčejný zubní kartáček, kterým veškerý nepořádek a usazeniny odstraníte. V přeplněné tašce občas dojde také vychýlení jednoho nebo více zoubků zipu. K jejich vrácení do původní polohy použijte kleště. Postupujte opatrně, abyste je neodtrhli.

modre dziny zip detail
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jděte na to kreativně

Pro potřeby k opravě zipu můžete také sáhnout do školního pouzdra vaší ratolesti. Řeč je o tužce s hrubostí číslo 2 obsahující přírodní matek. Tuhou jednoduše přejíždějte po zipových zoubcích, dokud nebudou zcela pokryté jemným načernalým práškem (grafitem). Dalším krokem je kývání jezdcem z jedné strany na druhou, dokud nedojde k jeho hladkému pohybu.

Nevěšte hlavu, nakonec se to povede

Pokud jste nepochodili ani s jednou výše zmíněnou metodou, je na čase nasadit těžší kalibr. Postupujte následovně:

  1. Na vatovou tyčinku do uší naneste tekuté mýdlo nebo gel na praní a potřete s ní zoubky zipu.
  2. Zkuste jej velice opatrně rozepnout.
  3. Pokud se povede s jezdcem pohnout jen o kousek, tak jej vraťte do původní polohy a proces opakujte.
  4. V žádném případě nepoužívejte hrubou sílu, jinak zip zničíte.

Sáhněte do šuplíku s příbory

Zaseknutí není jediný problém spojený se zipem. Občas se totiž stane, jezdec úplně vyjede a vy ne a ne ho nasadit zpátky. Řešení je přitom tak snadné a budete k němu potřebovat pouze jedinou věc – vidličku. Její dva hroty opatrně zasuňte do jezdce, čímž si jej hezky přidržíte a snadno zasunete zpět na zoubky.

Jaké další metody pro opravu zipu znáte?

Nevíte, jak našít zip? S tímto návodem to zvládne i naprostý začátečník

Zdroj: TheSpruce