Naučte se pečovat o vaše funkční oblečení | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nezvratná chyba, které se dopouští při praní téměř každý. Pečujte o funkční oblečení na sport správně, vrátí vám to nastokrát

Nezvratná chyba, které se dopouští při praní téměř každý. Pečujte o funkční oblečení na sport správně, vrátí vám to nastokrát

Pokud často sportujete nebo chodíte do posilovny, určitě znáte funkční trička nebo kalhoty, které jsou pro sport jako stvořené.

prani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pocení během cvičení je skvělé, protože vidíte, že pro svoje tělo děláte něco užitečného. No, jenže jakmile docvičíte, určitě nechcete, aby pot zůstal ve vašem oblečení. A hlavně, tento typ oblečení bývá většinou docela dost drahý, takže ho nechcete při praní zničit. Pečlivě se o své oblečení starejte pomocí těchto jednoduchých triků.

Jak často prát funkční oblečení

Tento typ oblečení vyžaduje praní po každém použití. Pokud necháte zpocené oblečení uschnout a poté si ho opět oblečete, vytvoří se vám v něm velké množství bakterií. Jestliže nemůžete věci hned vyprat, snažte se je aspoň pověsit venku na šňůře, abyste zabránili vzniku plísní. Praní funkčního prádla vyžaduje speciální péči a hlavně, nesmí se dávat do sušičky, vždy se musí pověsit na vzduch.

davani pradla do pracky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak správně toto oblečení prát

Oblečení na cvičení většinou po použití hodně nepříjemně páchne a to někdy i po vyprání. Důležité je při praní používat bílý ocet, ten má totiž nízkou hladinu kyseliny, která pomáhá ze tkaniny odstranit veškeré bakterie a pach. Smíchejte bílý ocet a vodu v poměru 1:4 a oblečení do roztoku ponořte na 20 minut. Opláchněte čistou vodou a nechte odkapat před tím, než to dáte do pračky.

Obraťte oblečení naruby

Nečistoty na vašich cvičebních úborech jsou většinou zevnitř, ne zvenčí. Zapněte všechny zipy a obraťte všechno oblečení naruby, než je vložíte do pračky. Když oblečení otočíte naruby, udržíte déle jeho barvy.

sportovni triko a leginy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Přidejte správný prací prostředek

Bez ohledu na to, jak špatně vaše prádlo voní, vždy dodržujte stanovené množství pracího prostředku, obvykle jsou to asi 2 čajové lžičky. Kdybyste totiž pracího prášku přidali víc, nahromadil by se ve vláknech a to vytváří dokonalé prostředí pro vznik bakterií a plísní. No a oblečení by vám pak zapáchalo ještě hůř.

praci prasek v odmerce
Zdroj fotografie: Depositphotos

Snažte se sušit na vzduchu

Ideální bude, když vyprané prádlo necháte sušit venku na věšáku. Pokud ho ale musíte dát do sušičky, použijte nejnižší možné nastavení teploty, aby nedošlo k poškození látky. Bohužel strojové sušení má tendenci zanechávat v prádle zápach.

Zdroj: Thespruce