Nevšední tip pro aktivnější a spokojenější slepice

Obecně platí, že spokojené zvíře bývá i zdravější, což samozřejmě platí i pro tak zdánlivě všedního tvora, jakým je slepice. Pokud slepice chováte, je dobré jim občas jejich každodenní režim ozvláštnit a připravit jim například níže popsanou aktivitu spojenou se zdravou svačinou.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Výhodou je, že tuto aktivitu, kterou bychom mohli nazvat jako „závěsné zelí“, můžete slepicím dopřát během celého roku a využít při ní jejich přirozené zvídavosti a touhy po potravě. Výroba potřebného zařízení je velice jednoduchá a není třeba žádných speciálních dovedností.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Na venkově je chov slepic zcela běžný

Co budete potřebovat k výrobě

Abyste připravili závěsné zelí, budete potřebovat:

  • hlávku zelí
  • pevný provaz
  • vrtačku, a
  • sadu vrtáků.

Postup výroby

Nejprve zelí provrtejte uprostřed naskrz, při použití silnějšího válcového vrtáku. Poté otvorem protáhněte připravený provaz a hotovou svačinu zavěste na vhodném místě, a to buď v kurníku nebo ve výběhu, který mají slepice k dispozici.

Důležité je začít postupně, abyste u slepic vyvolali zájem o tuto novotu. Nejprve tedy zavěste hlávku nízko, aby ji slepice zaregistrovaly. Když u slepic vyvoláte o zelí zájem, je čas hlávku poněkud zvednout, aby slepice musely vyvinout určité úsilí, aby se k pochoutce dostaly.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pár tipů pomůže ke spokojenějším slepicím

Pozor na možná rizika

Vždy je lepší na slepice dohlížett, když mají závěsné zelí k dispozici, protože takto je možno lépe předejít úrazům a nehodám. Ty mohou být způsobeny například tím, že se slepice zamotá do provazu nebo naruší jeho strukturu a kus polkne. Zamotání do provazu může v horším případně skončit i vykloubením nebo zlomením křídla.

Pokud se na výrobu vlastního závěsného zelí necítíte, můžete zvolit sofistikovanější produkt, který je v prodeji a představuje závěsnou drátěnou konstrukci ve tvaru koule, která poslouží stejnému účelu a lze do ní dávat i různé kombinace zeleniny. Povrch koule i závěsné části je ošetřen proti korozi. Ve spodní části bývá připevněn malý zvonek, jehož zvuk si slepice spojí s potravou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články