Švec prozradil, jak levně a účinně impregnovat boty pomocí čajové svíčky. Odolají dešti i sněhu

Pokud vás trápí, že vám v deštivém počasí pravidelně promoknou boty a nechcete kupovat impregnaci, řešení je nasnadě. K jeho provedení budete potřebovat jen dvě věci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jistě znáte ten pocit, když se venku spustí liják nebo taje sníh a vám kvůli tomu promoknou boty. To dokáže mnohdy ovlivnit nejen pohodlí vašich chodidel, ale i vaši celkovou náladu daný den. Pokud nechcete kupovat komerční impregnační prostředky, nabízí se snadné a levné řešení, jak to zvládnout v pohodlí svého domova. Výsledný efekt bude stejný, ne-li ještě lepší.

Jaký je postup

Tato metoda účinně funguje na všechny typy obuvi. Připravte si pár bot, které chcete impregnovat. Dále jsou potřeba bílé, neparfémované čajové svíčky a obyčejný fén. Vezměte svíčku a natřete jí zevnějšek dané boty. Můžete ji dokonce lehce rozehřát za pomocí fénu, aby vám to šlo snadněji.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Třete svíčku o botu tak dlouho, dokud nebude naprosto pokrytá voskem nebo úplně bílá. Následně zapněte fén na vysokou teplotu a fénujte botu, dokud bílá barva nezmizí a vosk se zcela nevpije do materiálu. Zopakujte s druhou botou.

Otestujte si jejich odolnost

Na závěr není nic lákavějšího, než si vyzkoušet, nakolik účinný byl tento mini projekt. V koupelně si to pod tekoucí vodou z kohoutku můžete ihned ověřit. Jak sami zjistíte, bota zůstane naprosto suchá. A to i když ji umístíte rovnou pod proud vody. Přesvědčit se můžete níže ve videu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vosk se tedy osvědčil jako mnohem levnější varianta impregnace, která navíc nezatěžuje životní prostředí. Zároveň tak můžete úspěšně zužitkovat nevyužité zbytky čajových svíček. Rovněž můžete tuto metodu předvést jako fyzikální pokus, který představíte vašim malým dětem nebo sourozencům. Zaručeně je bude bavit. Nejenže tak spolu strávíte příjemné odpoledne, ale zároveň bude užitečné pro všechny zúčastněné.  

Impregnujete své boty klasicky, nebo volíte jiné způsoby? Jaké?

Zdroj: Instructables

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články