S ucpaným záchodem si poradí kostka droždí. Stačí ji večer vhodit dovnitř a ráno je po starostech

Zápach vycházející z toalety je mnohdy nesnesitelný. Ucpané trubky vyřešíte doslova přes noc s kostkou droždí a trochou cukru.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Když vejdete na záchod, přes nos vás praští nepříjemný odér, a proto je nutné situaci ihned řešit. Nedej bože, pokud máte toaletu spojenou s koupelnou, kde se vyskytují zubní kartáčky a ručníky. Zápach je spojený i s rychlejším šířením bakterií, které jsou zdraví nebezpečné. Pakliže se vám nechce utrácet za drahá chemická čistidla, vyzkoušejte vychytávku s kvasnicemi a cukrem. Slyšíte dobře. S droždím upečete nejen kynutý koláč, navíc vyčistíte toaletu.

Levné řešení proti zápachu je na dosah ruky

Možná jste někdy přemýšleli o tom, proč vlastně záchod zapáchá. Rozuzlení se přímo nabízí. Je to tím, že je ucpaný všemožnými usazeninami. Pokud však máte doma kostku droždí, problém účinně vyřešíte. Tato metoda je přírodní, efektivní a vyjde vás na pár korun. Díky ní propláchnete odpadové trubky a problém s ucpaným záchodem zmizí v nenávratnu.

  1. Postačí, když do mísy večer před spaním vhodíte kostku droždí a navrch přidáte 3 lžíce cukru. Během noci se začnou kvasinky uvolňovat a pracovat.
  2. Ráno záchodovou mísu důkladně štětkou omyjte a výsledek bude dokonalý. Droždí obsahuje velké množství síry, díky níž má antibakteriální účinky.
kvasnice iZdroj fotografie: Freepik

Na žluté skvrny je dobrý česnek

Snad každý ví, že česnek se pyšní dezinfekčními a antibakteriálními účinky, tudíž je ideální pro čištění žlutých skvrn v toaletě.

  1. Nachystejte si 2 šálky vroucí vody, 3 stroužky česneku a 1 čajový sáček.
  2. Ve vodě uvařte česnek společně s čajovým sáčkem a vyčkejte do zchladnutí, jinak byste mohli vřelým mixem záchodovou mísu poškodit.
  3. Vychladlou tekutinu vlijte večer do mísy a nechte přes noc účinkovat. Ráno toaletu opláchněte a budete mít hotovo.

A ještě malá rada na závěr

Péče o záchodovou mísu může být náročná a úmorná. Pokud vás nebaví dívat se na usazený vodní kámen v toaletě, tak zakročte. Z jedlé sody a citronu si připravte směs a aplikujte ji do vnitřku toalety. Po třech hodinách ji odstraňte a spláchněte. Všechen vodní kámen bude pryč.

A jak čistíte toaletu vy?

Zdroj: Dengarden
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články