Jak ušetřit při mytí nádobí: Hospodyňka Alena se podělila o klíčovou metodu, ročně jí vrací tisíce na přeplatcích za vodu

Pokud se zrovna snažíte šetřit, můžete si pomoci i při mytí nádobí. Jen zkrátka musíte vědět, jak správně na to. Potom už to jde samo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mytí nádobí rozhodně nepatří k těm nejoblíbenějším činnostem, ale ten, kdo má myčku, už nemusí řešit, kdy nádobí umyje. Zkrátka jen naskládá špinavé nádobí do myčky a potom počká, až přístroj odvede svoji práci. Jenže bohužel se u obou způsobů utratí docela velké množství peněz za vodu, přípravek na nádobí nebo kapsle. Naše čtenářka Alena se s vámi chce podělit o tipy, kterými ona šetří na vodě. V dnešní době je to totiž potřeba.

Vyčištění nádobí

Nejprve seškrábněte z nádobí veškeré zbytky jídla. Nemusíte je poté omývat ve dřezu a nedostanou se do odpadu. A to opravdu nechcete, protože tyto zbytky jídla poté začnou zapáchat a také mohou případně zablokovat vaše odpadní potrubí, což v budoucnu způsobí problém, jehož oprava nebude vůbec levná. Těmto výdajům se ale můžete vyhnout, když z nádobí zbytky seškrábnete.

Tekoucí voda

I při mytí nádobí byste vždy měli mít nějaký systém. Ideální bude, když nenecháte volně téct vodu. Zkrátka si do dřezu napusťte vodu a dejte do ní přípravek na mytí nádobí. Na linku si dejte ručník a na něj pokládejte umyté nádobí. Díky tomu ušetříte velké množství vody, protože vám zbytečně nepoteče na nádobí.

Přípravek na nádobí

Dokonce i na přípravku na nádobí se dá šetřit. Stačí, když jej budete normálně používat, a jakmile bude zbývat třeba poslední polovina, jednoduše láhev doplňte vodou. Účinek to bude mít stejný a s tímto způsobem vám přípravek na nádobí vydrží mnohem déle.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A co s myčkou

Pokud před ručním mytím nádobí dáváte přednost myčce, ujistěte se, že je vždy zcela plná. Když zůstane poloprázdná, budete pouze plýtvat vodou, což jistě nechcete. Před vložením do myčky se ujistěte, že je nádobí oškrábané, aby nedošlo k ucpání odtoků. Pokud má vaše myčka úsporný režim, tak ho zapněte, nádobí se umyje stejně, ale vy ušetříte. Také si můžete vyrobit svoje vlastní kapsle do myčky, ale o tom zase jindy.

Máte raději mytí ručně, nebo v myčce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články